PIT-37: abc podatnika

Zbliża się kolejne rozliczenie PITów. Liczna grupa ludzi rozważa, jaki formularz PIT muszą wypełnić. Jeszcze czas, ale mimo wszystko lepiej wiedzieć już w tym momencie, jak rozliczyć PIT.

Druk PIT-37 można składać od stycznia 2012 roku, a termin mija 31 kwietnia 2012 roku.
Powszechny i w większości wypadków składany jest formularz PIT 37 – zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu. Przy użyciu tego formularza PIT rozliczają się wszyscy, którzy zarabiają w Polsce, są zatrudnieni na m.in. na umowę o dzieło, otrzymują stypendia. Emeryci i renciści także składają druk PIT 37.

Jak rozliczyć PIT 37?
Formularz PIT 37 da się rozliczyć elektronicznie i tradycyjnie. Można długopisem uzupełnić PIT 37 druk i osobiście dostarczyć do fiskusa albo wysłać pocztą, ale ostatnio często ludzie preferują PIT 37 przez Internet. Dzięki temu, że druki PIT-36L da się za darmo pobrać z Sieci, prawie z każdej witryny o podatku PIT, samodzielnie i w domu można uzupełnić interaktywny formularz PIT 37.

Bonusowym rozwiązaniem jest również bezpłatny program do PITów. Taki program do PITów bez trudności można znaleźć w Sieci i zainstalować. PIT program uzupełnia druk PIT 37 prawie bez naszego udziału, zaznacza błędy w rozliczeniu, liczy podatek. Ewidentnie da się nim łatwo uzupełnić druk PIT. Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz, czy ten PIT jest odpowiedni dla Ciebie, program PITy 37 sam zdecyduje. Posłużą mu do tego tylko podstawowe dane o źródle dochodów.

Wszyscy, myślący nad sposobem rozliczenia mogą rozważyć aktywne formularze i programy PIT, bo uważam, że to lepsze niż archaiczne wypełnianie ręczne papierowych PITów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.