Dach, który wytrzyma wiele lat!

Łatwy dach wykona wybrana firma dekarska, jednak ten wyjątkowy, to już niekoniecznie. Nie każda firma jest przygotowana na takie prace. Nowoczesny, niezawodny dach nadaje domowi niepowtarzalny charakter. Trwałe dachy powstają z rąk architektów, którzy kochają wyzwania, a wykonać je muszą sprawdzeni dekarze. Bezbłędne pokrycie dachowe a zwłaszcza te, gdzie zrobiono ocieplenie styropianem jest jednym z trudniejszych elementów budowy. Jedynie szczelność i trwałość może nie wystarczyć. Dach po prostu powinien się podobać. Istotną i ważną rolą jest dobór dekarzy, a wykonywane przez nich usługi dekarskie muszą być na najwyższym poziomie.

Niejednokrotnie słabsze firmy wycofują się lub zostają wchłonięte przez Inne, a co za tym idzie zamknięcie produkcji powoduje niedostępność elementów w danym kształcie i modelu. Wynikiem tego jest bowiem nieszczelny i cieknący dach którego modernizacja musiała być wykonana na materiałach innego producenta.

Obróbki dekarskie są niezwykle istotnym elementem zapewniającym szczelny dach. Między innymi to obróbka komina, obróbka okien dachowych itp. Końcowym etapem krycia dachu jest wykonanie orynnowania i tu również nierzadko napotkamy wiele problemów. Materiał na rynny i rury spustowe możemy wybrać sami i bez kłopotu dobrać kształty i przekroje. W przypadku dachu o skomplikowanym kształcie i wielu załamaniach należy zwrócić się do specjalisty – dekarza. Nie bez znaczenia są dodatkowe elementy jak siatki i koszyczki zabezpieczające rynny przed zatkaniem oraz przed ptakami chętnie budującymi w nich swoje gniazda.

Od trwałego wykonania nakrycia dachu zależy też długowieczność budynku, nasz spokój wewnętrzny, gdyż nie musimy się martwić o niszczący nasze nerwy i dobytek spartaczony, nieszczelny dach. Na rynku można odnaleźć firmy dekarskie specjalizujące się w wybranych pokryciach,np.: krycie blachodachówką.

Staranne prace dekarskie to obecnie sztuka – ze względu na szeroką różnorodność dostępnych pokryć dachowych. Pamiętaj o tym, że grzbiet wykonany niezgodnie z obowiązująca sztuką dekarską niezwykle trudno poprawić. Poprawa taka jest tym droższa, im kosztowniejszy był materiał na dachu oraz im bardziej rozbudowany kształt dachu. Nie każdy dacharz podejmie się również konserwacji.

Comments are closed.