Chemia rock band-rodzi się nowa muzyka.

Nowoczesne, zaskakujące aranżacje jak w “Cyborgini/Cyber Venus” sprawiają, że odkrywamy utwór za każdym kolejnym przesłuchaniem i długo nie mamy dosyć. Przebojowa “Mantra/Your Mantra”, psychodeliczny “Demon”, czy wyjątkowa muzyczna perełka “Tam gdzie jesteś/The view from above” nie pozostawia nas obojętnych na to co wyprawia z naszymi uszami ten zespół. Skład zespołu “Chemia”Chemia/link]: Łukasz [link]Drapała, Wojtek Balczun,Zbyszek Krebs,Adam [link]Kram/link], Rafał [link]Stępień/link], Krzysztof[link]Jaworski/link].

“O2” to przede wszystkim reedycja pierwszej płyty “Dobra Chemia”, ale ma to konkretne powody. Po pierwsze zmiana wokalisty, po drugie chęć uzupełnienia wydawnictwa o angielskie wersje wszystkich utworów (bo to w sumie dwie płyty). Zespół robi większą karierę na zachodzie niż na własnym podwórku, o co postanowił na szczęście zadbać.

Pewnie to sprawka muzyków i to nie byle jakich, bo większość z nich to znani instrumentaliści z wielu topowych składów polskiej sceny oraz producenci muzyczni. Całość uzupełniają teksty, w końcu zrozumiałe, nareszcie niebanalne i zawierające to, co w rock’u najważniejsze – szczerość.

Aktualnie zespół promuje swój najnowszy dwujęzyczny i dwupłytowy album “O2”. Inauguracja premiery płyty i trasy koncertowej odbyła się 25 października w warszawskim klubie Palladium . Profesjonalizm, żywioł, energia, fantastycznachemia- te słowa można było usłyszeć wśród tłumu publiczności. Temperaturę podniosły występy, znanych i cenionych gwiazd polskiego rocka jak- Marek Raduli i Marek Piekarczyk.

Większość zaproszonych Gości mówiła -cytując- “to w Polsce można tak grać?”. Można. Czego dowodem jest ten występ. Prawdziwy, rockowy, poruszający duszę. Chemia pokazała, że można wszystko. Można mieć genialny skład, można mieć świetną muzykę, można zrobić show na światowym poziomie. Nie tylko w Seattle, ale i w Warszawie. Panie i Panowie, rodzi się nowa muzyka, a tak na prawdę znajoma, coś w co w duszy gra Wam w od dawna… Po prostu…

Comments are closed.