Wirtualne giereczki online w sieci

Wraz z rozwojem technologii pojawiały się coraz bardziej udoskonalone gry komputerowe, w których użytkownik gier swobodnie realizować może swoje marzenia przedostając się do świata magii i czarów. Gracz korzystający z zabawy może stać się kim chce, w przeciągu paru sekund zamienić się może w pilota odrzutowca, kierowcę F1 , lub słynnego pływaka. Gracz przemieścić się może w dowolne wirtualne miejsce na kuli ziemskiej , rakietą dotrzeć do gwiazd, bądź cofnąć się w stare czasy. Wszystko dzieje się jak w prawdziwym świecie, a gracz za pomocą własnych ruchów porusza się w wirtualnej rzeczywistości.

Nowe wirtualne technologie umożliwiają wejście do świata wygenerowanego przez PC , dają możliwość zabawy i pracy, dzięki wykorzystaniu urządzeń takich jak kamery , ekrany, symulatory, oraz niezwykłej grafice w połączeniu z efektami dźwięku . Ułatwia pracę doktorom , naukowcom, projektantom, architektom i konstruktorom rozmaitych nowoczesnych maszyn. Gry mogą mieć charakter zarówno fizyczny ( gierka w football ) jak też umysłowy (szachy) bądź hazardowy (poker). Dużo gier ma charakter pośredni między tymi kategoriami. Dużo gier, choć nie wszystkie, ma charakter konkurencyjny i celem gracza bądź grupy graczy jest pokonanie pozostałych uczestników. Występują również gierki komputerowe, które w dzisiejszych czasach zdominowały to pojęcie.

Od czasów wynalezienia pierwszej gry komputerowej, naukowcy próbowali opracować grę idealną , która nie odróżniałaby się od świata rzeczywistego . Przełomem w tej dziedzinie okazał się symulator lotu, wyprodukowany w latach trzydziestych, jednak dopiero około 1985 roku gry wiążące do wirtualnej rzeczywistości zapoczątkowały coś zupełnie niezwykłego i zadziwiającego.

System VR umożliwia rozgrywkę w kilka osób jednocześnie, nieraz wywołuje zawroty głowy, czy omdlenia po skończonej grze. Symulator daje dużo możliwości i zachęca do zabawy , nawet ponuraków, których wynudzały dotychczasowe gry komputerowe. Technologia VR ma szereg bardziej użytecznych rozwiązań. Ułatwia pracę doktorom , naukowcom, projektantom, architektom i konstruktorom rozmaitych nowoczesnych maszyn.

Nawet w domowym zaciszu, własny komputer i nowoczesna gierka zapewnić może fantastyczne doznania i przyrost adrenaliny. Nudne gry już dawno odeszły do lamusa, w chwili obecnej nawet ekstremalna aktywność fizyczna zachęca do zabawy każdego. Motywuje dzieci do ruchu, rozwoju fizycznego i poznawania nowego świata.

Comments are closed.