Szukasz sposobu na matematykę? Znajdź go

Matematyka przez lata pogardzana w systemie nauczania obecnie powraca do łask. W szkołach, zwłaszcza ponadgimnazjalnych, uczniowie mają coraz więcej lekcji matematyki. Od niedawna także muszą się zmierzyć z egzaminem z tego przedmiotu na maturze. Bywa, że nauka w szkole im nie wystarcza, myślą więc o różnego rodzaju kursach. Świadczą o tym choćby powstające w ostatnich latach jak grzyby po deszczu płatne szkolenia oferowane przez firmy szkoleniowe, a także inne, darmowe projekty. Zdarza się, że do wyboru mamy obie możliwości.

Do wyboru mamy wiele w całości nowoczesnych technik uczenia się matematyki. Wśród nich są te korzystające z internetu, np. kursy mailowe. Zwykle są one darmowe i nie wymagają podpisywania specjalnych umów. Nie trzeba rozwiązywać zadań w określonym czasie, ani całego kursu.

Jest oczywiście e-learning. W Polsce jeszcze nie ma zbyt dużo kursów odpowiadających ściśle jego definicji, wiele z nich to tylko pierwsze próby. Niektóre mają jednak wysoki poziom i z takich warto korzystać. Daje to przydatne doświadczenie i uczy umiejętności związanych z komputerem.

Matematyki można uczyć się tradycyjnie. Po prostu po szkole, dodatkowo. Mogą to być zwykłe korepetycje lub specjalne kursy prowadzone często przez specjalne, wykwalifikowane firmy. Takich szkoleń jest coraz więcej, zwłaszcza w dużych miastach.

Niezależnie jaką formę nauki wybierzemy, niezmiennie pewne jest, że uczenie się jedynie w szkole, to za mało. Jeśli myślimy o podjęciu studiów na uczelni technicznej lub ścisłym kierunku, dobre przygotowanie do matury jest nieodzowne. Każdy licealista by właśnie tak powiedział.

Niektórzy nadal wybierają pozalekcyjne kursy stacjonarne, ale coraz więcej osób preferuje już naukę poprzez kursy mailowe, e-learning lub blended learning. Każdy dzień przynosi w tej dziedzinie postęp, a nowoczesne formy nauczania okazują się coraz skuteczniejsze. Co ważniejsze, aby korzystać z nowoczesnych form nauczania nie potrzebujemy już dzisiaj znacznych środków.

Wizerunek statystycznego nastolatka jest obecnie diametralnie inny niż wcześniej. Wszyscy uczniowie mają dziś nieograniczone możliwości. Z internetu korzystają nie tylko dla zabawy, ale także do nauki, również matematyki.

Comments are closed.