Profesjonalne oferty hoteli – czyli jak zdobyć klienta

Z kolei stworzenie znacznej dostępności zakwaterowania oznacza dla miejscowych przymus zachowania pokoi i budynków na miesiące tak zwanego „martwego sezonu” i wyrównanie związanych z tym kosztów z zysku który osiągnęli, gdy wszystkie pokoje były zajęte. Lepszym rozwiązaniem jest jednak podniesienie wskaźników „obłożenia” w mniej ruchliwym okresie, pozwalające zwiększyć dochody, zwiększyć opłacalność obiektu i ograniczyć na przykład ogrzewanie pustych pokoi. Jest to, oczywiście marzeniem każdego posiadacza pensjonatu czy kwater. Aby to osiągnąć, przyjmują do pracy doświadczonych menedżerów, powołują lokalne organizacje biznesu turystycznego a nawet starają się aranżować imprezy pozwalające wydłużyć sezon i wzmóc „obłożenie” swoich pokoi. Praktycznym wyborem byłby również automatyczny system rezerwacji pokoi. Polecamy również widget rezerwacyjny umożliwiający zamówienie noclegu lub kwatery przez witrynę internetową obiektu lub zewnętrzną mapę interaktywną gdzie można znaleźć oferty noclegowe z regionu. Takim rozwiązaniem informatycznym umożliwiającym instalajcę widgetu jest Davatis.com – kompleksowy zestaw rozwiązań informatycznych i promocyjnych dla menagerów kwater, moteli i wszelkich innych obiektów noclegowych. Jest to duże udogodnienie np. dla gospodarzy goszczących wycieczki, wyjazdy szkolne czy udostępniających ośrodek dla firm. Jeżeli szukasz np. hostel Jastrzębie-Zdrój to warto zainteresować się portalem Candybeds.com, który promuje także małe i średnie pensjonaty oraz inne obiekty noclegowe w miejscowościach mniejszych niż wojewódzkie. Oprogramowanie gwarantuje zwiększenie liczby klientów bez rezygnowania z innych sposobów kontaktu z klientem, np. za pomocą faksu, na miejscu w recepcji czy poprzez zapytanie ofertowe.

Turyści mają zawsze potrzebę należytego dachu na głową żeby ich delegacja był przyjemny a cel podróży został osiągnięty i zakończony sukcesem. Baza noclegowa to ogół miejsc sypialnych które gwarantują, iż w letnisku nie zabraknie przestrzeni na pobyt przyjezdnych. Dobra baza noclegowa to coś, co odróżnia miasto przygotowane na przyjazd turystów od miejsca, gdzie schronienie mają wyłącznie mieszkańcy, a nocleg dla gości ogranicza się w zasadzie do miejsca na podłodze u gościnnych mieszkańców czy możliwości rozbicia namiotu na jakimś polu. Jako przykład dobrej oferty noclegowej polecamy: Zamek Rydzyna.
Podaż miejsc noclegowych to tylko jeden z kilku czynników, które warunkują dynamiczny rozwój miejscowości turystycznej. Oprócz niej, znaczącymi właściwościami są: baza transportowa, atrakcje turystyczne przyrodnicze, architektoniczne oraz oferta kulturalna. Na markę miejscowości składają się nawet oferta gastronomiczna czy pogoda.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.