Fake sms

Dzisiejszy dynamiczny rozwój technologii teleinformatycznych daje ogromne możliwości użytkownikom sprzętu służącego do wymiany informacji. Komputery stały się tak spopularyzowanym zjawiskiem, iż trudno sobie wyobrazić brak takiego w domu. W wielu przypadkach mieszkańcy jednego lokalu posiadają ich kilka. Życia bez komórki nie wyobraża sobie co drugi nastolatek. Wielkie możliwości niosą za sobą również wielką odpowiedzialność.

Wymiana informacji w internecie nigdy nie może być poparta stu procentową gwarancją, że ktoś niepowołany ich nie ujrzy. Bezpieczne zatem wydają się inne media np. komórki. Niestety jest to bardzo złudne. Od dłuższego czasu można znaleźć w internecie strony które umożliwiają manipulowanie wiadomościami sms. Jest to tak zwany fake sms.

Czy jest taka usługa oferowana bezpłatnie? Nie ma serwisów oferujących fake sms za darmo. Przeważnie są to zagraniczne firmy. Transmisja danych tekstowych odbywa się między kilkoma państwami. Operatorzy sieci teleinformatycznych posiadają różne stawki w różnych krajach ale nigdy nie znajdziemy takiej strony, która oferuje sms spoofing bezpłatnie.

Pamiętajmy, że w globalnej sieci nie jesteśmy do końca anonimowi. Strony sprzedający usługę [link]spoofing sms[\link] powstały z myślą o internautach, którzy potrafią wykorzystać taką usługę w formie żartu. Administratorzy są bezwzględni wobec oszustów łamiących przepisy prawa i działających na szkodę innych.

Sposób działania. Działającym przykładem jednej z takich serwisów jest [link=http://sms-fake.com/register.php]fake sms[link]. Rejestracja jest darmowa jednak za kredyty sms trzeba zapłacić. W internecie istnieje wiele takich serwisów. Z reguły są one bardzo drogie. Najlepiej wyszukać najtańszej oferty wpisując w wyszukiwarce słowa kluczowe np. sms fake, fake sms, sms spoofing.

Metody manipulowania wiadomościami sms są dwie. Edycja w obrębie jednego urządzenia tzw. lokalnie lub nadpisywanie pakietów wysyłanych przez sieć operatora oferowane przez specjalne serwisy internetowe i nazywane [link]fake sms[\link]. W pierwszym przypadku nie mamy dużych możliwości. Możemy edytować wiadomość już istniejącą w komórce, do której mamy fizycznie dostęp. Można też użyć programów pisanych na systemy operacyjne telefonów mobilnych aby “zasymulowały” dostarczenie takiej wiadomości.

Comments are closed.