Zwierzęta to nasi przyjaciele

Psy są członkami rodziny, wiele osób je traktuje na równi z członkami rodziny bywa to podejście ogromnie poprawne. Kupując jakiekolwiek zwierze do naszego mieszkania azaliż mieszkania wola ta musi znajdować się odpowiednio przemyślana, niepodobna się sterować tylko i wyłącznie namową przychówek azali przyjaciół. Pierwszym ważnym pytaniem dotyczącym wyboru zwierzęcia to azali stworzymy mu odpowiednie warunki do życia. Przykładowozie psa opiszę gdy o niego poprawnie hołubić natomiast podczas gdy go wyuczyć aby był oddany natomiast nie broił podczas mojej nieobecności w lokalu.

wybór rasy jest niezwykle relewantny, należałoby przeznaczyć kilkanaście minut na sprecyzowanie naszych nadziei odnośnie do rasy. Umożliwi to nam na odpowiednie wybranie psa z odpowiednimi cechami. Pociągający exemplum o ile nie możemy zagwarantować psu do licha i trochę ruchu to nie powinnaś decydować się na takie rasy husky oraz chart. Takim psom nie zapewnimy odpowiednich warunków życie, taki pies będzie niszczył nam dom, będzie wyładowywał swoją energię na domownikach. 

Jeżeli już wybrałeś w tej chwili rasę i wiesz że sprostasz wymaganiom rasy to powinniśmy się jeszcze podjąć decyzję azali wyselekcjonować psa azali sukę. Suczki są łatwiejsze w wychowaniu i w wyższym stopniu przywiązują się do właściciela. Jednym mankamentem bywa to że sunia posiada dwakroć do roku cieczkę, w tym okresie czasu trzeba poświęcić wyjątkową opiekę suczkę ażeby nie doszło do niechcianego kontaktu z samcem. By posiadać przytomność z cieczkami u suki trzeba ją wysterylizować.
Osobnik płci męskiej przejawia szwung dominacji oraz dodatkowo jest nastawiony do nieposłuszeństwa.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.