ZALETY MASAŻU YUMEIHO

Autor metody Yumeiho – Masayuki Saionji zakłada, że przyczyną większości dysfunkcji i chorób, zarówno w narządzie ruchu jak i w narządach wewnętrznych, jest asymetryczne ułożenie kości obręczy miednicznej. Kręgosłup, który spiera się na kości krzyżowej, wskutek mechanizmu kompensacji dostosowuje swój kształt do tych zmienionych warunków statyki, co pociąga za sobą zmiany stawowe i może dawać objawy neurologiczne.

Masaż sportowy – jest podobny do masażu klasycznego. Różnica polega tylko na tym, że podczas masażu sportowego stosujemy dłuższe, bardziej energiczne i silniejsze rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wyciskanie. Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie.
Masaż sportowy powinien spełniać następujące funkcje:

* rozgrzewającą – przygotowującą do treningu czy zawodów,

* regenerującą – przyspieszając powrót organizmu po dłuższym wysiłku do stanu prawidłowego,

* leczniczą – wspomagając leczenie urazów powstałych podczas treningów czy zawodów

YUMEIHO ® – jest to japońska metoda leczenia, która bazuje na technikach terapii manualnej, głównie na manipulacjach, mobilizacjach i masażu ugniatająco-uciskowym. Nazwa ta dosłownie oznacza, ”równowagę miednicy”. Masaż Yumeiho może wykonywać lekarz, fizjoterapeuta, masażysta. Terapię Yumeiho mogą tylko wykonywać osoby które ukończyły kurs tej metody i mają odpowiedni certyfikat.

Schorzenia, przy których szczególnie skuteczna jest terapia Yumeiho:

– bóle kręgosłupa, stawów biodrowych, pleców, mięśni,
– rwa kulszowa, barkowa,
– dyskopatia,
– kręgozmyk,
– stenoza,
– lumbago,
– skolioza,
– bóle głowy i migreny,
– drętwienie kończyn,
– bóle menstruacyjne,
– różnica w długości kończyn dolnych.

Masaż klasyczny – jest najpopularniejszą formą masażu. W zależności od tego, jak intensywnie jest on wykonywany, wyróżniamy jego różne właściwości (lecznicze, relaksacyjne i pobudzające). Prawidłowo wykonany masaż pobudza tkanki, regeneruje mięśnie, polepsza ukrwienie. Stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu różnych chorób, np.ortopedycznych, neurologicznych i innych.

Comments are closed.