Monitoring pojazdów – GPS

Powiększająca się ilość konkurencji w różnych branżach zmusza przedsiębiorstwa do podejmowania wszelakich kroków aby przetrwać na rynku. Samo obniżanie kosztów nie przełoży się na wzrost ilości klientów. Przedsiębiorstwa potrzebują czegoś więcej, potrzebują wzrostu jakości usług. Możliwe jest to dzięki pilnowaniu terminów, szybkiemu serwisowi, niezawodności, a to wszystko powinno odbywać się przy minimalnych kosztach.Monitoring GPS .

Wiele systemów do monitoringu GPS pojazdów i zarządzania flotą przeznaczonych jest głównie dla firm o profilu stricte spedycyjnym i transportowym. Aplikacje takie koncentrują się na kontroli czasu pracy, zużyciu paliwa i generalnie rzecz biorąc zagadnieniach eksploatacji pojazdów. Warto jednak wspomnieć, że wiele systemów do monitoringu GPS i zarządzania flotami pojazdów znakomicie spełnia rolę narzędzia do wspomagania zarządzania. Monitoring pojazdów

Monitoring GPS i zarządzania flotą pojazdów mogą przynieść wiele korzyści. Powszechna opinia o tych systemach porównująca je czasami do ‘Wielkiego Brata’ wynika z wyrywkowego spojrzenia na wachlarz możliwości jakie dają systemy monitoringu GPS a sprowadzające je wyłącznie do elektronicznego oka, jakie jest w stanie wyśledzić każdy pojazd w dowolnym momencie czasu. Co ciekawe ten aspekt systemy monitoring GPS zapewnia relatywnie najmniejsze korzyści dla firmy ponieważ może pomóc w rozwiązywaniu wątpliwych spraw.

Systemy monitoringu i zarządzania flotą, takie jak na przykład SAS Flota firmy SAS GPS pozwalają na monitoring zużycia paliwa a tym samym na wykrywanie potencjalnych nieprawidłowości: nieekonomicznej jazdy, lub w skrajnych warunkach – kradzieży paliwa. Aby oszczędności wynikające z lepszego zdyscyplinowania pracowników przełożyły się na korzyść firmy wprowadzeniu systemu monitoringu GPS pojazdów musi towarzyszyć wdrożenie procedur i zasad.

Praca w firmie transportowej polega na dostarczaniu różnych rzeczy w różne miejsca. Ale ruch samochodów nie odbywa się tylko w tego typu firmach. Można by pomyśleć, że w dobie internetu, poczty elektronicznej i telefonów komórkowych, ruch samochodowy stanie się mniejszy. Tymczasem na ulicach jest coraz ciaśniej. Okazuje się bowiem, że komunikacja drogą elektroniczną nie załatwia wszystkiego. Po pierwsze nie zastąpi ona zwykłego transportu, a po drugie, telekonferencje nie zastąpią prawdziwych spotkań.

Comments are closed.