Kolekcjonowanie, a internet.

Obecnie zakupy przez internet nikogo już nie martwią – jak jednak jest z przedmiotami drogimi jak np. antyki ? Nie jest inaczej ! Wiele osób nie będących typowymi zbieraczami kupuje cenne wyroby na aukcjach. Nowoczesne gabinety i salony chętnie dekorujemy wyrobami z minionych wieków, dodając im wyszukanego smaku i klimatu, jest to coraz prostsze w XXI wieku dzięki dostępowi do wiedzy i eksponatów . Zbieracze mają swoje ważne motto: “Każdy kolekcjoner to człowiek szczęśliwy” – Pierre Cabanne Powinno się więc zainwestować w prawdziwe szczęście. jak wiadomo każda taka zmiana wpłynie radośnie na nas i nasze otoczenie.

Interesujące wzory, finezyjne formy to atuty, które zachwycają miłośników starej porcelany , szkła czy ceramiki. Ornamenty kobaltowe, tłoczenia i złocenia posiadają w sobie to coś, czego brakuje współczesnym wyrobom. Zabytkowe wyroby wytwarzano technologiami już dawno zapomnianymi, dziś doceniamy te pracochłonne technologie, stawiając te przedmioty w naszych domowych
bibliotekach.

Jeżeli decydujemy się na zakup porcelany w antykwariacie wysyłkowym, musimy mieć na uwadze pewne elementy. W pierwszej kolejności na rzetelny opis obiektu wzbogacony zdjęciami oraz informacje o sposobach bezpiecznej wysyłki.

Pasja kolekcjonerska ma również korzystne efekty ekonomiczne. Jako kategoria sztuki jest skuteczną lokatą gotówki, tym niemniej, że wartość zabytkowej porcelany wytwórni takich jak Miśnia . czy KPM Berlin co roku wzrasta. Dla nielicznych antykwariuszy nie jest istotne jakie rzeczy kolekcjonują, ale style w których są one dekorowane. Dominuje modernizm czyli Art Deco, Post Deco – tzw. design i intensywna kolorystyka i nie jest to preferencją tylko ludzi młodych.

Opublikowana Encyklopedia Śląskiej Porcelany Tom I Państwa I.R. Gatys wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kolekcjonerów porcelany, pomagając w datowaniu i ocenianiu sygnatur . Zbieracze chętnie sięgną po tę książkę i porcelanę. Encyklopedia objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Patronat ten podkreśla wysoką rangę publikacji.

Comments are closed.