Wybieramy nazwę domeny

Zakładając, że nie masz zamiaru inwestować tysięcy złotych w magiczny portal – maszynkę do zarabiania pieniędzy – możemy przyjąć, że na początek wystarczy Ci od 500 megabajtów do 1 gigabajta miejsca na wirtualnym dysku. Niemal każda przedsiębiorstwo oferująca serwery wirtualne ma w swojej ofercie tego typu ofertę.

Wybierając domenę, ogranicz się do rozszerzeń jednoczłonowych, jak .pl i .com. W przypadku rejestracji i utrzymania domen ceny są bardzo różne. Zdecydowanie radzę omijać „domeny za darmo (a przedłużenia po 100 zł)”.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z biznesem w Internecie i udało Ci się już przebrnąć przez etap zachwycania się darmowymi hostingami, czas wyciągnąć ze skarbonki kilka groszy i zapewnić swojej witrynie, a więc inwestycji, bezpieczeństwo.

Szukając opcji idealnej dla siebie, trzeba pierw wykluczyć te, które są dla nas nieopłacalne. Dobry hosting na początek powinien kosztować około 50 PLN. Można też wykupić hosting za sms, który wydaje się dobrym i pewnym rozwiązaniem. Kolejnym krokiem będzie upewnienie się, że w usłudze wbudowane są takie skrypty, jak Installatron, phpMyAdmin oraz cPanel. Dziś brak tych usprawnień generuje okropną stratę czasu.

Każdy, kto kiedykolwiek zastanawiał się nad możliwością zarabiania pieniędzy w Internecie, musi w końcu osiągnąć etap, polegający na wyborze jak najlepszej usługi, gwarantującej tani i bezpieczny hosting, najlepiej od razu z tanią, przy rejestracji i przedłużeniu, domeną.

Comments are closed.