Oprogramowanie dla świadczeniodawców

Twórcy tego programu do rozliczeń z NFZ podkreślają, że ze względu na nowoczesną technologię już wkrótce pojawią się nowe możliwości portalu eNFZ. Co zgodność z rzeczywistością będą one już płatne, ale będą stanowiły doskonałe uzupełnienie pracy nowoczesnego świadczeniodawcy. Szczegóły już wkrótce…
NFZ rozliczenia to obowiązek każdego lekarza, a dzięki eNFZ (oprogramowanie dla lekarzy) stało się to proste!

Portal jest dostępny w sieci portal

Kolejną zaletą tego typu rozliczania z nfz jest to, że nie trzeba go instalować i przede wszystkim aktualizować. Jeżeli pojawi się jakaś zmiana, to będzie ona wprowadzana automatycznie w godzinach nocnych i już następnego dnia każdy, kto się zaloguje będzie miał dostęp do najnowszej w pełni funkcjonalnej wersji portalu.

Dodatkowo dane (NFZ rozliczenia) zapisywane są w portalu, a nie na komputerze świadczeniodawcy, czyli są znacznie bezpieczniejsze. Osoby korzystające z systemu rozliczania z NFZ przy pomocy portalu eNFZ mają do dyspozycji porządek usprawnień, których brakuje w dotychczasowych systemach. Są to m.in.:
• schematy wizyt,
• automatyczna walidacja wprowadzonych danych,
• grupper,
• podpowiedzi,
• import z pliku.

Twórcy tego oprogramowania dla lekarzy zadbali o to by wprowadzanie danych było dla użytkownika proste i szybkie. Świadczy też o tym fakt, że lekarz ma możliwość importu danych personelu oraz pacjentów z plików tekstowych, aby na samym początku pracy w portalu posiadać najważniejsze dane zgromadzone dotychczas przez lekarza.

eNFZ, czyli program do rozliczeń z NFZ charakteryzuje się pełną automatyzacją procesu rozliczenia z NFZ. Oznacza to, że każdy lekarz korzystający z tego systemu rozliczania z NFZ będzie mógł na koniec miesiąca usiąść wieczorem w domu przed kominkiem, włączyć swój laptop, zalogować się do portalu i kliknąć „Sprawdź dane”.

W tym momencie system zwaliduje wszystkie wprowadzone w ciągu miesiąca świadczenia i podpowie co i gdzie jest źle. Potem wystarczy kliknąć „Wyślij do NFZ” (lub „Zapisz do pliku”) i już można czekać na raport zwrotny, na podstawie którego wygenerowany zostanie automatycznie rachunek. Potem tylko wysyłamy rachunek i czekamy na przelew… I to co najważniejsze: Portal w zakresie rozliczeń z NFZ jest bezpłatny.

Comments are closed.