Biura podróży, w jednym miejscu

Warto w tę część świata wybrać się o każdej porze roku. Lato, które przypada na grudzień- marzec obdarza turystów słoneczną upalną pogodąurlop w granicach 30 stopni Celsjusza, natomiast zimą codziennie można się spodziewać około 25 stopni. Nic dziwnego, że wakacje trwają tam cały rok a ludzie zjeżdżają się z całego świata aby poczuć ten raj na własnej skórze.

To miejsce jest tak piękne, że nie dziwi fakt, iż po zakończeniu drugiej wojny światowej urlop żołnierze stacjonujący na Bora Bora odmówili powrotu do USA powiększając tym samym ludność wyspy. Takie miejsce nie powtarza się nigdzie indziej na Ziemi. Jest to autentyczny raj i śmiało można mu wystawić najwyższą notę. Wyspa ta znana jest również jako “Mai te pora” czyli stworzona przez bogów.

Szczęśliwi turyści mogą trafić jeszcze na ślady ich urlop obecności, gdyż upodobali oni sobie ciepły klimat i piękno okolicy i spędzali tu przerwy między kolejnymi rejsami
Wyspy odwiedzić można niemal w każdym okresie roku, gdyż temperatura nie spada tam poniżej 20 stopni Celsjusza a dodatkowo wieje tam lekki, południowy, orzeźwiający wiatr, który delikatnie chłodzi ciała plażowiczów.

Wszystkim znane jest określenie „w polinezyjskim raju”, a jeżeli je słyszę na myśl przychodzi mi tylko jedno takie miejsce na Ziemi a mianowicie wyspa Rarotonga, perła wśród wysp Cook’a leżąca leniwie na Oceanie Spokojnym. Wyspa jest w rzeczywistości nieczynnym wulkanem, który wynurza się z oceanu i jest domem dla tutejszych mieszkańców.

Warto skosztować tutejszej surowej ryby marynowanej w soku z limonki i kokosa i kremów kokosowych. Atrakcją wieczorów są pokazy tańca mocori kiedy kobiety poruszają się energicznie w rytm instrumentów perkusyjnych a mężczyźni imitują połów ryb.

Każdy ma prawo do wypoczynku. Jeżeli marzą Ci siępodróże prawdziwe wakacje pod palmami, wylegiwanie na pustych, piaszczystych plażach, święty spokój, cisza i tropiki to Seszele na pewno zadowolą Cię w 100 procentach. Na 115 malowniczych wysp wynurzających się z Oceanu Indyjskiego zamieszkałych jest jedynie 33,Historia wysp jest burzliwa jak fale oceanu i niejednokrotnie były one świadkami pirackich napaści.

Comments are closed.