Mój przyjaciel pies

Zwierzęta domowe są członkami rodziny, wielu ludzi je traktuje na równi z członkami rodziny bywa to ujęcie niezwykle poprawne. Nabywając którekolwiek zwierze do naszego lokalu mieszkalnego bądĽ lokalu wola ta musi być akuratnie przemyślana, nie sposób się kierować tylko i wyłącznie namową czereda jednakowoż przyjaciół. Pierwszym ważnym pytaniem dotyczącym wyboru zwierzęcia to jednakowoż stworzymy mu odpowiednie okoliczności do życia. Npzie psa opiszę kiedy o niego prawidłowo starać się natomiast jak go wyedukować ażeby był oddany i nie broił podczas naszej nieobecności w lokalu mieszkalnego.

asortyment rasy bywa nadzwyczaj wart podkreślenia, powinno się przeznaczyć kilkanaście minut na sprecyzowanie naszych oczekiwań co do rasy. Umożliwi to nam na odpowiednie wybranie psa z odpowiednimi cechami. Fascynujący exemplum o ile nie możemy zagwarantować psu moc ruchu to nie powinniśmy kwalifikować się na takie rasy husky i chart. Takim psom nie zapewnimy odpowiednich warunków życie, taki pała będzie niszczył nam dom, będzie wyładowywał swoją energię na domownikach. 

Jeżeli wybrałeś obecnie rasę natomiast wiesz że sprostasz wymaganiom rasy to powinniśmy się jeszcze zadecydować jednakowoż wybrać psa czy sukę. Suczki są łatwiejsze w wychowaniu oraz z większym natężeniem przywiązują się do posiadacza. Jednym mankamentem bywa to że suczka ma dwukrotnie do roku cieczkę, w tym okresie czasu powinno się przeznaczyć priorytetową opiekę suczkę by nie doszło do niechcianego kontaktu z samcem. Aby mieć samokontrola z cieczkami przy suki trzeba ją wysterylizować.
Osobnik płci męskiej przejawia uniesienie dominacji , a ponadto bywa usposobiony do nieposłuszeństwa.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.