Kiedy rozpocznie się przekwitanie.

Menopauza jest ostatnią menstruacją po której przez dalsze 10-12 miesięcy nie pojawia się menstruacja. Menopauza jest elementem klimakterium, jako że przekwitanie jest czasem zmian hormonalnych trwających na kilka lat przed menopauzą i występującym jeszcze przez następne kilka lat .Menopauza jest jednoznacznym znakiem zaniechania produkcji jajeczek, a więc zamknięciem cyklu rozrodczego.

Nowoczesny świat oferuje różnorodne metody poprawy samopoczucia kobiet w czasie klimakterium. Wybór jest uzależniona od okoliczności, nasilenia objawów, sposobu myślenia kobiety. W ofercie znajdują się metody farmakologiczne, likwidujące objawy i naturalne, wspierające zdrowie kobiety. Te sztuczne są obciążone działaniem ubocznym i potrzebują ciągłego nadzoru lekarza. Te naturalne są przyjazne ale potrzebują regularnego stosowania.
Menopauza i klimakterium są naturalnym stanem. Jako takie nie potrzebują leczenia a jedynie naturalnej pomocy. Wyłącznie trudne przypadki uzasadniają zastosowanie pomocy farmakologicznej.

Wykaz klasycznych symptomów klimakterium otwierają anomalie dotyczące menstruacji. Następne objawy odnoszą się do sfery psychicznej. Ogólne zaniepokojenie, nerwowość, bezsenność, depresja, chandra to typowe objawy doskwierające kobietom.
Objawy ze strony innych układów są równie kłopotliwe. Są to bóle głowy, łatwe męczenie, uderzenia gorąca, problemy z koncentracją, sucha skóra łatwe męczenie, suchość pochwy, ból podczas stosunku, częste oddawanie moczu. Wpisując w wyszukiwarce hasło objawy menopauzy wyszukujemy metod ujarzmiania tych męczących objawów.

W miarę upływu lat każde ciało po prostu zaczyna się starzeć. Większość z nas myśli, że jest to normalny proces. To z pewnością słuszna opinia, ale trzeba rozważyć jak powinno się ten proces spowolnić. Jedynym możliwym sposobem jest zapewnienie sobie tych związków chemicznych, których z biegiem lat zaczyna nam brakować. Najlepszym wyjściem jest systematyczne stosowanie właściwej ilości suplementów diety zawierających koenzym Q10, luteinę, kwasy Omega3, Lecytynę i obowiązkowo komplet naturalnych witamin i minerałów.

W związku z tym, że klimakterium wiąże się ze spadkiem poziomu hormonów, rodzi się pomysł zastosowania hormonalnej terapii zastępczej. Zalecane są różnorodne formy hormonów. Warto mimo wszystko brać pod uwagę groźne dla zdrowia objawy uboczne. Coraz częściej pojawiają się sygnały o niewspółmiernych w stosunku do korzyści kosztach zdrowotnych z niebezpieczeństwem raka włącznie. Sposoby naturalne, są w związku z tym znacząco korzystniejsze.

Comments are closed.