Cersaie coroczne targi płytek

Najstarsza włoska fabryka Ceramiche Marca Corona produkująca kafelki już od 1741 jak co roku przedstawiła szereg nowości. Od lat polityką Marca Corony jest prezentowanie w czasie targów jedynie najnowszych kolekcji specjalnie przygotowywanych na tę okazję. Także i w tym roku nie zostaliśmy zawiedzeni. Marca Corona zaprezentowała szereg nowych serii takich jak: Nextway, Myself, Bon Chic, Eclipse i Essenze Naturali. Ogół kolekcji różni się między sobą zarówno pod względem stylistyki, kolorystki, faktury jak i rozmiarów

Raz do roku w Bolonii we Włoszech organizowane są największe targi płytek ceramicznych na świecie. Targi te skupiają wszystkich największych i najbardziej liczących się producentówpłytek ceramicznych głównie z Europy i także od kilku lat z Polski. Ciekawostką targów są producenci z Azji, którzy nie wystawiają swoich produktów, a jedynie podglądają nowości i fotografują je, aby następnie skopiować i wprowadzić do produkcji w swoich wytwórniach.

Na wielkim terenie targów, mieszczącym około 40 potężnych hal wystawienniczych (niektóre z nich są halami wielopoziomowymi) można również obejrzeć nowości dotyczące nie tylko płytek ceramicznych. Swoje najnowsze kolekcje pokazują tutaj także producenci kabin, wanien, umywalek, baterii łazienkowych i wszyscy ci, którzy związani są z wyposażeniem łazienek.
Należy jednak podkreślić to, że Cersaie są stanowczo targami glazury, gresu i terakoty.

W kategorii fabryk “młodszych” na rynku włoskich kafelków jest Ceramiche Brennero. Producent ten skłania się głównie ku nowoczesnym trendom we wzornictwie, a właścicielka fabryki, która sama jest projektantką, gwarantuje zawsze uwzględnienie w nowych kolekcjach najciekawszych rozwiązań, co do faktury jak i barwy, często samemu proponując nietypowe i innowacyjne rozwiązania. Na szczególną uwagę zasługują nowe serie Random, Je Lustre, Goldeneye, I Tuoi Marmi, Trend, Royal czy Easy Game

Przedstawione fabryki Ceramiche Brennero, Ceramiche Marca Corona i Petracers Ceramics są jedynie drobnym przykładem różnorodności prezentowanych na targach płytek. Chcieliśmy zaprezentować skrajne możliwości w aranżacji łazienek, salonów czy holi poczynając od wnętrz klasycznych aż do bardzo nowoczesnych.Można wymienić wielu innych producentów chociażby Rondine Group czy Marazzi ale po obejrzeniu propozycji większości wystawców przed oczami pozostają te najbardziej ciekawe.

Comments are closed.