Wczasy w Jastrzębiej Górze

W zeszłym roku latem z dziewczyną zdecydowaliśmy po raz kolejny udać się na krótkie wczasy nad nasze morze. Ponieważ nasze finanse były dość skromne , zależało nam na znalezieniu względnie taniego zakwaterowania . Nasze podróże staramy się spędzać za każdym razem gdzie indziej , by uniknąć nudy , a przy okazji zobaczyć coś nowego. Wybór padł na Jastrzębią Górę – niedużą wieś turystyczną, położoną nieco na uboczu względem wielkich miast. Jak się okazało, Jastrzębia Góra ma dużo do zaproponowania zwiedzającym , np. najdalej wysunięty na północ punkt Polski czy też silnie zróżnicowaną linię brzegową w postaci wysokich klifów; jest też idealnym miejscem wypadowym do okolicznych kurortów, m.in. Władysławowa, Helu, Jastarni.xdfgc1232a12

Teraz musieliśmy znaleźć jakąś kwaterę na nocleg – z tym nie było większych kłopotów, gdyż wystarczyło wpisać w wyszukiwarce internetowej „pokoje Jastrzębia Góra” i po chwili można było przeglądać tysiące ogłoszeń . Przejrzeliśmy oferty kilkunastu pensjonatów , a także osób świadczących noclegi we własnych domach. Pozytywne zaskoczenie stanowiły wyjątkowo niskie ceny pokoi w porównaniu do wyposażenia, które się w nich znajdowało. Za pokój dwuosobowy z wielkim łóżkiem, własną łazienką z natryskiem , telewizją i widokiem na Bałtyk właściciele żądali o wiele mniejszych kwot , aniżeli w większych ośrodkach wczasowych . Po przejrzeniu ogłoszeń w sieci, wykonaliśmy kilka telefonów i zabukowaliśmy kwaterę. Zdecydowaliśmy się na niewielki pokój w jednym z prywatnych domostw nieopodal plaży. Po przybyciu na miejsce spotkało nas już pierwsze pozytywne zaskoczenie, bowiem budynek wyglądał jeszcze okazalej niż na ilustracjach w ogłoszeniu – w międzyczasie właściciele odnowili elewację. Wygląd naszego pokoju również nie budził wszelkich zastrzeżeń – był wysprzątany i ładnie urządzony, podobnie łazienka.. Sprawdź również Jastrzębią górę, której wcześniej nie znałeś.

Oboje musimy przyznać, iż sporym atutem takiej formy kwaterowania jest cisza , miła atmosfera z dala od hałaśliwych wycieczek i hordy gości. Również obsługa jest o wiele lepsza – tutaj każdy jest traktowany z serdecznością , nie ma hotelowej nienaturalności , pośpiechu, właściciele domu zawsze służą radą.

Ale należy mieć na uwadze , że taka forma działalności jest tylko dodatkową metodą zarobku, gdyż gros gości przybywa nad Bałtyk tylko w ciepłych miesiącach, to jest od maja do końca września.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.