Szkoła z iPadami

iPad wydano w kwietniu 2010 roku. W ciągu początkowych 80 dni sprzedano 3 miliony tych urządzeń. W wersji bez adaptera 3G i GPS dostępne jest w USA od 3 kwietnia 2010 r.. Premiera iPada w niektórych krajach Europy (Wielka Brytania, Francja, Niemcy) odbyła się 28 maja 2010 r.. Łatwo można przeglądać blogi posiadające ciekawe szablony wordpress. Interesujące będzie jego zastosowanie i masowość. Być może w przyszłości uczniowie będą nosić je ze sobą zamiast książek i podręczników.

To doskonałe urządzenie do użycia w szkole. Może służyć jako zbiór książek, podręczników, lektury, encyklopedii i poradników. Jest też wielkim studiem multimedialnym. Można przy jego użyciu oglądać filmy i przeglądać zdjęcia o wysokiej jakości. Urządzenie posiada głośniczki i bardzo dobrą słyszalność dźwięków. Nadaje się do odtwarzania filmów i muzyki. Posiada aplikacje odtwarzające media.

Niedawno w sklepach pojawił się iPad – tablet firmy Apple. Dysponuje on 10-calowym ekranem dotykowym z techniką Multi-Touch oraz m.in. możliwość przeglądania filmów a także zdjęć. Ponadto jest wyposażony w przeglądarkę internetową, jest kompatybilny z aplikacjami AppStore dla iPhone’ów oraz iPodów. Można go wypróbować, czytając streszczenia lektur, a waży 680 gramów (wersja 3G waży 730g). Oprogramowanie jest przyjazne użytkownikom. Większość programów jest intuicyjna, jak w przypadku znanych od lat “okienek”.

Nawigacja w Internecie za pomocą iPada jest bardzo prosta. Użytkownik wykorzystuje palec, dotykając właściwych ikon. To ciekawe rozwiązanie dla uczniów czytających opracowania lektur. Przewijamy strony internetowe, przesuwając palec w pionie. Możesz zmieniać wielkość obrazu. Wykonując ruch szczypania wyświetlacz, zmniejszamy grafikę, ruch rozszerzania dwoma palcami powiększa widok. Dostępny jest także widok miniatur stron.

Połączenie z siecią iPada wykonuje się takiej samej zasadzie laptopy i notebooki łączą się z internetem. ]Przewaga ipadów jednak polega na tym, że iPad jak każdy tablet eliminuje klawiaturę, czyli jest mniejszy, poręczniejszy w podróżach. Jest też cieńszy i łatwiejszy w użyciu z powodu ekranu dotykowego. Do jego obsługi trzeba używać dwóch rąk. Jedną trzymamy, drugą klikamy urządzenie. Streszczenia lektur czyta się znakomicie.

Comments are closed.