Ślub – skąd wziąć pieniądze na to wydarzenie

Ślub to ogromne wydarzenie w życiu człowieka. Dotyka ono dwojga osób, ale tak jest tylko na pozór. Warto zaznaczyć, że wesela dotyczą dwóch rodzin – ogromnej liczby ich członków. W ich czasie zbierają się najbliżsi państwa młodych by życzyć najlepszego na tej trudnej drodze życia. Niestety wydarzenie to stało się coraz to bardziej komercyjne. Na zorganizowanie ślubu wydajemy coraz więcej pieniędzy. Obecnie nikogo nie dziwi, że ludzie na śluby pożyczają pieniądze z banków. Sytuacja ta wydaje się nienormalna, ale czy państwo młodzi mają jeszcze jakieś inne możliwości by pozyskać środki na to wydarzenie ?
Pożyczka
Pożyczka jest ostatecznością. W dodatku zawsze. Jednak są pewne odstępstwa od tej reguły. W końcu zawsze możemy pożyczyć trochę pieniędzy od najbliższej rodziny. Dzięki temu dostaniemy trochę gotówki która w dodatku nie będzie oprocentowana, a najbliżsi raczej nie wynajmą komornika żeby odzyskać swoje pieniądze w przypadku nie oddania ich przez nas. Można pozwolić sobie na pożyczkę jeżeli brakuje nam relatywnie niewiele, a w związku z tym ilu mamy gości na ślub jesteśmy pewni, że pieniądze te zwrócą się już następnego dnia po weselu.
Oszczędności
Chyba oczywiste. Kilka lat oszczędności może być zbawienne. Nowożeńcy powinni w głównej mierze wykorzystywać to co do tej pory uzbieraliśmy na kontach. Oszczędności zapewnią nam spokój bez pożyczek. Prawdopodobnie na myśli masz teraz jedno pytanie – dobrze, ale jak mamy oszczędzić tak wiele gotówki ? Otóż zbierać gotówkę powinniśmy od razu gdy dowiemy się o weselu (najlepiej od dziecka oszczędzać). W czasach w których ludzie wystawiają śluby za dziesiątki tysięcy złotych, plan oszczędzania przed weselem powinien być standardem. Pomocą w oszczędzaniu mogą być kolejki do sal. Najczęściej na odpowiednią datę długo się czeka – czasem ponad 2 lata. To pozwala nam odpowiednio wcześnie zacząć oszczędzanie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.