Praca z architektem inny rodzaj stresu

Zaangażowanie projektanta wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami i to tym większymi im większy zakres prac mu powierzymy. Ma to jednak swoje zalety, jeśli cenimy sobie swój czas i nie bardzo jesteśmy zorientowaniu na rynku wyposażenia wnętrz. projektant zaproponuje nam odpowiednią kolorystykę i dodatki oraz wszystko zaaranżuje tak, aby nasze odnowione mieszkanko było miłe, estetyczne i bardziej funkcjonalne.

Reasumując, dobrze jest projektować wnętrze wspólnie z stylistą, ale oglądajmy też katalogi np. z aranżacjami łazienek chociażby takich fabryk jak Ceramiche Brennero, Ceramiche Marca Corona czy Petracers Ceramics, które są jedynie drobnym przykładem różnorodności produkowanych płytek, poczynając od rozwiązań klasycznych aż do bardzo nowoczesnych. Można wymienić wielu innych producentów chociażby Rondine Group czy Kaldewei ale po obejrzeniu propozycji większości wystawców przed oczami pozostają tylko te które, niezależnie od stylistów, nam wydały się najbardziej ciekawe.

Aranżowanie wnętrza z projektantem ma tę zaletę, że powierzamy swoje pomysły – nie zawsze najszczęśliwsze – fachowcowi. To on postara się je zamienić tak, aby rzeczywiście były oryginale i, co najważniejsze, funkcjonalne. Architekt wykona dla nas i dla fachowców odpowiednie rysunki i wizualizacje, dzięki którym będziemy mogli zobaczyć nasze nowe „gniazdko” jeszcze przed remontem.

Jeśli zdecydujemy się sami nadzorować prace ekip wykończeniowych, niezbędne nam będą do tego plany wykonane wcześniej przez projektanta. Ale uprzedzam – nie jest to łatwe i proste zadanie. Wykonawcy są różni, jedni bez problemu zorientują się w projektach i elementach aranżacji, innych będziemy musieli prowadzić za rękę. Dlatego też polecam zlecenie nadzoru nad ekipami fachowcowi od projektowania.

Co jakiś czas trzeba wyrwmontować mieszkanie. Niekiedy jest to tylko tapetowanie czy malowanie, a czasem poważny remont z wymianą instalacji, zmianą glazury i płytek ceramicznych czy wymianą mebli. Jak to zrobić możliwie sprawnie i bez stresu? Czy remontować samemu? Czy zatrudnić architekta do aranżacji i ekipę od remontu?

Comments are closed.