Jak używać farby w sztyfcie

W przypadku farb w sztyfcie szablonu nie trzeba myć – farba tworzy jedynie cienki film, który nie przeszkadza w dalszym używaniu szablonu nawet jeśli będziesz malować innymi kolorami.

Zacznij malowanie od najjaśniejszego koloru.
Maczaj pionowo pędzel w farbie nakładaj je we wszystkich miejscach w których według Ciebie mają się znaleźć.
Jeśli na palecie zaczyna brakować farby – rozcieraj nową porcję w taki sam sposób jak poprzednio.
Przejdź do następnych kolorów.W niektórych miejscach odcienie mogą być czyste, w innych natomiast możesz nakładać kolory zmieszane na palecie lub bezpośrednio na ścianie. Jeśli jakiś element szablonu odstaje od ściany- po prostu przytrzymaj go palcem.

Szablon możesz zdjąć od razu po malowaniu – to jedna z zalet farby w sztyfcie – nie trzeba czekać aż wyschnie.
Ostateczny efekt jest pozytywnym zaskoczeniem.
Do namalowania średnieg wzoru zużywa sięzaledwie kilka milimetrów pałeczki farby.
Reszta farby starczy do powielenia wzoru – możesz stworzyć swoją własną kilkuelementową kompozycję używając tego samego szablonu ze wybranym z naszej oferty.

FARBY W SZTYFCIE polecamy do malowania wzoru szablonowego z tworzywa lub samoprzylepnego jeśli chcesz uzyskać szlachetny efekt cieniowania jedno lub wielokolorowego.

Przybory: Farby w sztyfcie z oferty SZABLONERIA (jeden lub kilka wybranych odcieni), pędzel do malowania szablonem, paleta do rozprowadzenia farby (może być jednorazowy plastikowy talerzyk, kartonowa tacka, albo po prostu kawałek sztywnego kartonu) papierowa taśma malarska do mocowania szablonu – dostępna w naszym sklepie.
Upewnij się, że powierzchnia, na której będziesz malować jest czysta.

Rozetrzyj sztyft do malowania szablonem na palecie- okrężnym ruchem tak, aby zostawić na niej potrzebną ilość farby. Malować będziesz specjalnym pędzem szablonowym. Różni się on tym od innych, że ma sztywne, bardzo zbite włosie i jest ścięty całkiem płasko. Inne pędzle nie nadają się tak dobrze do szablonowej techniki cieniowania.
Jako palety możesz użyć kawałka sztywnego tworzywa, tektury, starego talerzyka lub nawet kafelka.

Comments are closed.