Wczasy nad polskim morzem

Niechorze to kurort turystyczny pomiędzy Rewalem a Pogorzelicą. Ta stara rybacka osada od lat cieszy się ogromną popularnością wśród wczasowiczów.
Niechorze aż z dwóch stron otoczone jest akwenami wodnymi. Część zachodnią oblewają fale Morza Bałtyckiego, natomiast od strony wschodniej jezioro Liwia-Łuża, połączone z Bałtykiem porzez kanał Liwka.

Przy odrobinie szczęścia podczas spaceru po plaży, można spotkać sympatyczną fokę o imieniu Depka, która od kilku lat odwiedza tę część wybrzeża.
W niedalekim Trzęsaczu warto odwiedzić słynne ruiny zabytkowego kościoła z przełomu XIV/XV wieku, usytuowanego na wysokim klifie. Jego pozostałości są regularnie podmywane przez morze, które wciąż zagraża ich istnieniu. Wybudowane niedawno molo, pozwala oglądać ruiny również od strony morza.

Kurorty turystyczne w Gminie Rewal to m.in.: Pobierowo, Pustkowo, Rewal, Niechorze. Każda z nich jest inna i ma swój specyficzny urok. Każda z nich ma swoich stałych bywalców. We wszystkich miejscowościach Gminy Rewal znajdują się dziesiątki obiektów noclegowych każdego standardu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu eleganckie hotele, pensjonaty, oraz dziesiątki kwater prywatnych. Gmina w ostatnim czasie wybudowała kilka obiektów sportowych.

Od wielu lat wielką popularnością cieszy się przebiegająca przez Niechorze linia kolejki wąskotorowej. Kilka razy dziennie wyjeżdża ona z Pogorzelicy i Niechorza, jadąc przez okoliczne miejscowości aż do Gryfic. Jest to okazja do całodziennej wycieczki po Gminie Rewal. Podróż stylowymi wagonami i zabytkowym parowozem to niezapomniana chwila nie tylko dla dzieci, a także dla całych rodzin.

Urlop nad polskim morzem to najbardziej popularny sposób wypoczynkurodzimych turystów. Mimo że pogoda nie zawsze bywa łaskawa, tysiące turystów co roku odpoczywa nad polskim morzem. Najbardziej popularnymi miejscowościami turystycznymi zachodniego wybrzeża Bałtyku są miejscowości położone w Gminie Rewal. Cieszą się powodzeniem zarówno wśród Polaków jak i obcokrajowców.Co roku odwiedzają je dziesiątki tysięcy turystów.

Comments are closed.