Test na długość życia – warto wiedzieć

Dużą uwagę odnośnie szacowanie przewidywanej żywotności (choćby rozwiązując test na długość życia) kładzie się do stosowania wszelkiego rodzaju używek. Zalicza się tu przede wszystkim papierosy (wywołujące choroby płuc i krtani), alkohol (niszczona wątroba) oraz miękkie i twarde narkotyki, wpływające na funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego.

Jeśli interesuje Cię Twoja data śmierci, prawdopodobnie domyślasz się co może wpływać na długość życia. Tych czynników jest wiele, ale bardzo znaczącym jest bez wątpienia styl życia, a konkretnie aktywność ruchowa. Jej brak niestety negatywnie wpływa na zegar biologiczny. Uprawianie sportów, nawet w formie zwykłego biegania, to dobry sposób na zyskanie kilku dodatkowych lat.

Ubezpieczając się na życie prawdopodobnie zostaniesz poproszony o wypełnienie stosownej ankiety (tzw. test na długość życia). Nie musisz jednak czekać na tego typu okazję, aby w dość precyzyjny sposób przewidzieć ile pozostało Ci czasu. Podobny test możesz także znaleźć w Internecie wpisując w wyszukiwarce hasła “poznaj datę swojej śmierci” lub „ile pożyję”.

Tym, co znacznie skraca lub może skrócić ludzkie życie są choroby dziedziczne. Oczywiście bardzo dużo zależy od rodzaju schorzenia, bo jak powszechnie wiadomo są przypadki łagodne i uleczalne, ale także te ciężkie. Dzisiejsza medycyna potrafi radzić sobie nawet z najtrudniejszymi przypadłościami znacznie wydłużając życie pacjentów. Niemniej np. rozwiązując test na długość życia będziesz musiał podać, czy chorujesz lub masz w rodzinie kogoś takiego.

Niezwykle ważnym elementem decydującym o długości życia jest waga. Jeżeli przekracza ona pewne granice, radykalnie podnosi się ryzyko chorób, a tym samym przedwczesnej śmierci. Test na długość życia, wykorzystywany przez firmy oferujące ubezpieczenia na życie, kładzie duży nacisk właśnie na problem związany z otyłością. Niedowaga także bywa groźna, ale nie powoduje jednak aż tylu potencjalnych schorzeń.

Comments are closed.