Test na długość życia – warto sprawdzić

Dużą uwagę odnośnie obliczania przewidywanej żywotności (choćby rozwiązując test na długość życia) kładzie się do stosowania wszelkiego rodzaju używek. Zalicza się tu głównie papierosy (wywołujące choroby płuc i krtani), alkohol (niszczona wątroba) oraz miękkie i twarde narkotyki, wpływające na funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego.

Jeśli interesuje Cię Twoja data śmierci, z pewnością domyślasz się co może wpływać na długość życia. Tych elementów jest wiele, ale bardzo znaczącym jest bez wątpienia styl życia, a konkretnie aktywność ruchowa. Jej brak niestety negatywnie wpływa na zegar biologiczny. Uprawianie sportów, nawet w formie zwyczajnego biegania, to dobra metoda na zyskanie kilku dodatkowych lat.

Niezwykle ważnym elementem decydującym o długości życia jest waga. Jeżeli przekracza ona dopuszczalne granice, radykalnie zwiększa się ryzyko chorób, a tym samym przedwczesnej śmierci. Test na długość życia, wykorzystywany przez firmy oferujące ubezpieczenia na życie, kładzie duże znaczenie właśnie na problem związany z otyłością. Niedowaga również bywa groźna, ale nie powoduje jednak aż tylu różnych schorzeń.

Z pewnością wiesz o przykrych konsekwencjach życia w stresie. Być może nawet doświadczasz tego na własnej skórze. Jeśli zadajesz sobie pytanie: “kiedy umrę?” i zarazem zależy Ci na jak najpóźniejszej perspektywie przeniesienia się na tamten świat, powinieneś rozważyć zmianę trybu życia, jeśli przysparza Ci ono za dużo stresu. Możesz to osiągnąć np. zmieniając pracę lub porządkując swoje życie osobiste.

Tym, co znacznie skraca lub może skrócić ludzkie życie są choroby dziedziczne. Oczywiście dużo zależy od rodzaju schorzenia, bo jak powszechnie wiadomo są przypadki łagodne i uleczalne, ale także te ciężkie. Dzisiejsza medycyna potrafi radzić sobie nawet z najtrudniejszymi przypadłościami znacznie wydłużając życie pacjentów. Niemniej np. rozwiązując test na długość życia będziesz musiał podać, czy chorujesz bądź też masz w rodzinie kogoś takiego.

Comments are closed.