Rosnąca popularność aquaspinningu

Aqua cycling to forma zajęć o charakterze wytrzymałościowym, realizowana w wodzie na specjalnych rowerach. Grupie ćwiczących towarzyszy dynamiczna muzyka, która wzmacnia motywację ćwiczących do treningu. Aqua spinning jest oryginalną wszechstronną metodą treningu kolarskiego realizowanego w środowisku wodnym, poprawiającą kondycję fizyczną oraz wspomagającą spalanie tkanki tłuszczowej.

Zajęcia aquacyclingu charakteryzują się niewielkimi wymaganiami koordynacyjnymi i choreograficznymi. Są one polecane dla wszystkich, szczególnie dla osób pragnących podnieść swój poziom sprawności fizycznej, a także dla osób po operacjach, otyłych, starszych, dzieci oraz osób dorosłych. Istotny jest tu także brak elementu rywalizacji, ponieważ jazda odbywa się w miejscu. Sprawą niezwykle istotną jest to, że podczas treningu w wodzie nie odczuwa się zmęczenia, mimo, iż mięśnie pracują bardzo intensywnie.

Aquaspinning świetnie nadaje się również jako forma ruchu dla osób mających kłopoty z kręgosłupem, układem sercowo-naczyniowym i oddechowym, a także cierpiących na osteoporozę. Kombinacja ćwiczeń wzmacniających układ mięśniowy oraz poprawiających krążenie połączona z masującym wpływem wody, to także wyjątkowo skuteczny sposób walki z cellulitem. Uczestnictwo w tego typu zajęciach wiąże się ponadto ze wzmocnieniem mięśni, wysmukleniem ciała oraz poprawą samopoczucia.stacjonarny rower wodny

Zajęcia prowadzone są na specjalnie skonstruowanych rowerach stacjonarnych zanurzonych w wodzie. Pozwalają one uczestnikom zajęć kontrolować poziom wysiłku poprzez odpowiednią regulację intensywności ćwiczeń, a jednocześnie odczuwać przyjemność i wzmacniać motywację do ćwiczeń w grupie.

Coraz większą popularnością w Polsce cieszy się połączenie zajęć na stacjonarnych rowerach w basenie oraz aqua fitnessu, czyli aquaspinning, zamiennie nazywany aqua cycling, hydroride, poolbiking czy hydrorobike. To forma zajęć o charakterze wytrzymałościowym, prowadzonych grupowo lub indywidualnie w takt dynamicznej muzyki.

Comments are closed.