Mazury – kraina zieleni i przyrody.

W okolicy jezior mazurskich popularne jest prowadzenie hosteli agroturystycznych. W takich miejscach można poznać tajniki życia na wsi, takie jak troska o zwierzęta, dojenie krów, produkcja mleka czy mąki tradycyjnymi sposobami. Mniej chętni na poznawanie uroków wsi, mogą się po prostu zdecydować na jazdę konną w okolicy pięknego jeziora Dadaj (ale nie tylko w tym miejscu!).

Innych ludzi ściąga tutaj rybołówstwo oraz polowania. Jeziora na mazurach są stale zarybiane i otoczone szczególną opieką leśników i obrońców przyrody. Aby łowić, trzeb wykupić kartę wędkarską lub pozwolenie tygodniowe, ale dla amatorów tego rodzaju aktywności na pewno jest to sama przyjemność. Poza nielicznymi okresami związanymi z zakazami połowu konkretnych ryb ze względu na tarło, można łowić praktycznie wszędzie i zawsze z wyjątkiem Parku Narodowego.

Duża liczba szlaków pieszych i rowerowych jest dodatkowym atutem tego regionu . Fani dwóch kółek mogą przemierzać beztrosko liczne szlaki rowerowe z mapą w ręku, a jak się zmęczą, mogą się posilić w coraz to liczniejszych restauracjach i smażalniach świeżych mazurskich ryb prosto z cypla. Poza smażalniami mamy tutaj wędzarnie i dodatkowo zarybiane stawy, gdzie można samodzielnie złowić sobie kolację.

Mazury są popularnym miejsce spędzania wakacji zarówno dla Polaków jak i gości zza granicy. Coraz więcej turystów odwiedza ten region z roku na rok. Część ludzi decyduje się aktywnie wypoczywać żeglując i łowiąc ryby, inni wolą leżeć nad wodą i pic zimne piwko w cieniu drzew. Tak czy siak, popularność tego regionu rośnie z roku na rok i powinniśmy się tym tylko i wyłącznie cieszyć.

zieleń jest tutaj bardzo bogata i dzięki temu jest niezwykłym miejscem na ukojenie nerwów. Dlatego też wielu inwestorów decyduje się na kupno mazurskich terenów pod budowę Spa, niekiedy hoteli lub innych atrakcji, dzięki którym mogą później zarabiać na szukających odpoczynku urlopowiczach .

Comments are closed.