kriokomora

Krioterapia ogólnoustrojowa to także jedna z najskuteczniejszych form odnowy biologicznej przewyższającą swoimi działaniami saunę fińską. Liczne efekty kriostymulacji m.innymi wzrost poziomu testosteronu ( u mężczyzn ) sprawiają ,że zarówno wysiłek fizyczny jak również odnowa biologiczna są zdecydowanie efektywniejsze. stroje do kriokomorystroje do kriokomory

Komora AMAZING MX-4 jest komora zamkniętą, zadaszona z przedsionkiem, w którym panuje temperatura nie wyższa niż – 60°C. W komorze zabiegowej uzyskujemy temp. w granicach – 120°C – 160°C.
Komora jest pod wieloma względami nowatorskim rozwiązaniem wprowadzając nowy standard rozwiązania komory kriogenicznej.
stroje do kriokomorystroje do kriokomory

WSKAZANIA DO STOSOWANIA KRIOTERAPII OGÓLNOUSTROJOWEJ W SPORCIE:
-Powiezie: zespół przedziału powięziowego
-Ścięgna: skręcenia, rozciągnięcia, tendinozy, tendinopatie, jałowe zapalenia ścięgien i przyczepów (mięśnia podkolanowego, ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty, łokieć golfowy, zespół bolesnego barku)
-Stawy: uszkodzenie torebki stawowej, uszkodzenia chrząstki stawowej
stroje do kriokomorystroje do kriokomory

Krioterapia to leczenie zimnem. Dzięki tej metodzie możliwe stało się leczenie i usprawnianie chorych nie tylko reumatycznych. Metodę tą stosuje się u chorych neurochirurgicznych ze spastycznością mięśni oraz we wszystkich stanach pourazowych i pooperacyjnych oraz zmianach zwyrodnieniowych pierwotnych i wtórnych dotyczących aparatu ruchu. Wyjątkowo skuteczne efekty leczenia obserwuje się w traumatologii sportowej.stroje do kriokomorystroje do kriokomory

Krioterapia jest to bodźcowe i stymulujące zastosowanie w kriokomorze krańcowo niskich temperatur (poniżej -120°C) w czasie nie przekraczającym 3 minut. Działa ona na powierzchnię całego ciała w celu wywołania odruchów i reakcji obronnych, które są korzystne leczniczo i skuteczne w przywracaniu status quo organizmu ludzkiego. Zabieg polega na wejściu do specjalnej komory i pozostaniu w niej przez około 3 minuty. Wszyscy wewnątrz posiadają podkolanówki i długie rękawiczki (palce ulegają najszybciej odmrożeniu).
stroje do kriokomorystroje do kriokomory

Comments are closed.