Gdzie pojechać na wakacje?

Aby znacząco zaoszczędzić na kosztach wyjazdu, warto być spontanicznym – gdyż oferta last minute jest niezaprzeczalnie spontaniczna, by nie rzecz, że szalona. Jednak wybór takiej oferty z pewnością się zwróci – często zdarza się, że w cenie trzygwiazdkowego hotelu możemy mieszkać w przybytku pięciogwiazdkowym, o standardzie dużo wyższym, niż wskazywałaby na to cena, jaką za wyjazd zapłaciliśmy!

Jeśli pragniemy pełnego luksusu, nie licząc się zbytnio z kosztami, powinniśmy wybrać urlop all inclusive. Dzięki temu możemy zapomnieć o wyliczaniu sobie pieniędzy na każdą przyjemność, a także mieć pewność królewskiej obsługi i najwyższego standardu. Jednak wszystko ma swoją cenę – oferty all inclusive są zawsze znacznie droższe niż normalne wczasy. Ale w końcu raz się żyje!

Od czasu rewolucji islamskiej wakacje w Tunezji są jednymi z najbezpieczniejszych w regionie. W porównaniu z Libią czy Egiptem, rewolucja w Tunezji przeszła szybko i stosunkowo bezkrwawo ( jeśli można tak mówić o tysiącach zabitych ). Tunezja dalej zachęca pięknymi plażami, ciepłymi wodami Morza Śródziemnego oraz niskimi cenami w stosunku do sąsiednich krajów.

Wakacje w Egipcie zawsze zdają się być dobrym wyborem – masa zabytków do zwiedzania, z piramidami na czele, ciepły klimat, piękne plaże i kurorty, oraz nastawiona na turystykę gospodarka zdają się zapewniać idealne warunki do spędzania wolnego czasu. Jednak ostatnie wydarzenia rewolucji arabskiej sprawiają, że niektóre rejony Egpitu są niebezpieczne. Dlatego lepiej nie wybierać oferty wczasy last minute, tylko zaplanować pobyt w kurorcie daleko od niebezpiecznych rejonów.

Grecja kusi zabytkami. W końcu to historia Grecji stanowi podwalinę pod europejską tożsamość, a takie miejsca jak Akropol przyciągają miliony turystów rocznie – nic dziwnego, wszak niecodziennie widzi się pięknie zachowane świątynie liczące sobie tysiące lat. Jednak wakacje w Grecji mają jedną poważną wadę – przez toczący ten kraj od wielu lat kryzys, zwiedzanie samych Aten jest niezbyt bezpieczne z powodu demonstracji antyrządowych.

Comments are closed.