Wypoczynek nad Bałtykiem!

Województwo Zachodniopomorskie może poszczycić się wieloma interesującymi kurortami, ale żaden z nich nie gwarantuje tak udanego wypoczynku jak leżące 14 kilometrów od miasta Świnoujścia – Międzyzdroje. Odwiedzających cieszy tu bogactwo przyrody – wyjątkowe nadbałtyckie plaże, wzgórza i zielone lasy wyspy Wolin, ale także liczne wydarzenia kulturalne i wartościowe zabytki.
Spacer po mieście najlepiej rozpocząć od ulicy Kopernika, która może pochwalić się zachowanymi zabytkowymi domami o wyjątkowej architekturze charakterystycznej dla nadmorskich kąpielisk z okresu XIX i XX wieku. Kiedy nacieszymy się przepięknymi willami, warto odwiedzić znajdującą się tuż obok, przy ulicy Krótkiej, kaplicę Stella Matutina. Od końca XIX wieku rezydują tam nieprzerwanie siostry Boromeuszki. Z początku kaplica pełniła funkcję hospicjum – dom pomocy chorym. Obecnie sprawowane są tu Msze. Inną wartą odwiedzenia świątynią jest usytuowany na Królewskim Wzgórzu Kościół Parafialny p.w. Św. Piotra Apostoła.
Wybudowano go w 1862 roku, a współautorem projektu i fundatorem budowy był król pruski Fryderyk Wilhelm IV (w owym czasie Międzyzdroje należały do ziem pruskich). Król był wielbicielem muzyki, dlatego wnętrze kościoła dostosowano do prwa akustyki i do dziś jest ono cenioną aulą koncertową. Zabytkowe organy usłyszeć można szczególnie podczas koncertów Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej.
Międzyzdroje to nie duże miasto, którego zwarta zabudowa zajmuje tylko 4,5 km², ale już podczas spaceru po miejscowości dostrzec można wielką liczbę obiektów wypoczynkowych. Znalezienie dobrego miejsca nocelgowego nie będzie szczególnie trudne, można też wybrać odpowiednią lokalizację.
Dobre zakwaterowanie w niezwykle przystępnej cenie oferuje Hotel Lawenda. Zameldować się można w jednym dwóch ośrodków: polożonym w ścisłym centrum miasta „Rubinie” (80 m od plaży) lub położonym bliżej parku „Diamencie”. Możemy wybrać nocleg w pokojach 1,2,3 lub 4 osobowych. W ośrodkach organizowane są różne atrakcje: ogniska, imprezy integracyjne, można korzystać z boisk do siatkówki, stołów do tenisa stołowego, świetlicy czy strzeżonego parkingu. Na miejscu do dyspozycji stołówka, ośrodek zapewnia w pokojach czajnik bezprzewodowy i TV. Można bezproblemowo zakwaterować się ze zwierzętami. Dla gości zniżki w centrum SPA & Wellness na zabiegi odnowy. Znakomita oferta dla rodzin oraz grup szkolnych czy indywidualnych wczasowiczów.
Warto odwiedzić Międzyzdroje i na swój pobyt wybrać hotelik Bryza, który od ponad 70 lat cieszy się zaufaniem turystów z całego kraju.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.