Firany kuchennei sklep internetowy

Dzięki dobraniu odpowiedniej firany do kuchni pomieszczenie może osiągnąć odpowiedni wygląd.
Przez dobrą manipulację kolorem czy wzorem możemy zmienić optycznie wielkość
kuchni, podkreślić zalety. Swego czasu modne były żaluzje i rolety. Teraz wraca się do zasłon i firanek. Niektórzy uważają, że w kuchni jest najwięcej możliwości wykorzystania firan.
Wydaje się, że w kuchni najważniejsze są meble, ale i firany im nie ustępują. Pokój bez firan wydaje się pusty. Dziś bardzo rzadko upina się firany dzięki żabkom. Wykorzystuje się bowiem elementy bardziej dekoracyjne np. fleksy, troczki, tunelowe kieszenie.

Warto także zastanowić się jak opiąć nasze firany salonowe. Popularne są
wstążki oraz pętelki na odpowiednio dobranym karniszu. Do lamusa już dawno odeszły modne niegdyś zazdroski. Zazdroski dzisiaj stosuje się tylko w małych kuchniach. Aby oszczędzić czas i dodać oknu wartości dekoracyjnej można zastosować taśmę marszcząca, które wszywa się w górną cześć firan i dziek temu te marszczą się idealnie. Pamiętajmy, że nie każdy materiał pasuje do rodzaju
każdego typu upięcia.

Gdy zastanawiamy się nad zwrotem “dekoracja okienna”, to zazwyczaj pierwsze co nam przychodzi do głowy to właśnie firanka kuchenna lub firana salonowa. Nasz sklep internetowy oferuje firany w różnych kompletach. Są to firanki do kuchni, są to firanki salonowe, gotowe firany i czasem firany szyte na zamówienie. Ważne jest jednak to, by zakupiona dekoracja okienna w pasowała do naszego gustu i naszych upodobań.

Zastanówmy się jak dobrze dobrać firany kuchenne. W roli tym najważniejsze jest właściwe dobranie długości firany. Nie powinna być ona zbyt długa ponieważ wygląda to nie elegancko. Długie firanki pasują do salonu. W kuchni natomiast długość powinna sięgać kilka centymetrów ponad parapet. Najlepiej, aby były one w kolorze, który nie powtarza się w innym miejscu owego pomieszczenia.

Główną sprawą przy wyborze firanek i zasłon, jest także wybór odpowiedniej taśmy firanowej. Taśmy marszczące wypierają w marszczeniu popularne kiedyś żabki. Niestety problem z żabkami jest taki, że gustowne upięcie firany, firanki czy zasłony wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i energii. Dlatego wiele osób odchodzi od żabek, na rzecz wieszania firan i zasłon w inny sposób.

Comments are closed.