Skaza moczanowa

Początkowo sprawa dotyczy głównie pojedynczych stawów, zwykle stawu palucha (tzw. podagra) albo stawu łokciowego. U pacjentów z przewlekłą dną moczanową pojawiają się z biegiem czasu malutkie, twarde guzki, zwane guzkami dnawymi, usytuowane w tkankach miękkich na palcach rąk i nóg oraz płatkach usznych. Są to skupienia kryształów kwasu moczowego, które mogą być przyczyną bólu, sztywności o uwypuklenia. ARTRETYZM jest rezultatem nieprawidłowości przemiany materii prowadzących do nadmiaru kwasu moczowego w organizmie. Jest formą zapalenia stawów, swoistą reakcją na drażniące złogi kryształów moczanowych powstających w jamie stawowej. Pomimo niezwykle silnego bólu w pierwszym stadium choroby, daje się szybko wyleczyć, dlatego nie powinniśmy się od razu zamartwiać. W bardzo łagodnie przebiegających przypadkach wystarcza sama dieta.

Podobne złogi powstające w nerkach tworzą bolesne i potencjalnie niebezpieczne kamienie nerkowe. Napad dny występuje nagle i niespodziewanie, charakteryzuje się szybko wzrastającym obrzękiem jednego ze stawów, zaczerwienieniem skóry okolicy tego stawu oraz bardzo silną jego bolesnością. kóqas12asq Warto również stosować Ostropest plamisty. Przewlekłe napady dny wymagają jednak długotrwałego leczenia, aby zapobiec degeneracji stawów i chrząstek, a także nerek przez wytwarzany w nadmiernej ilości kwas moczowy. W dziewięciu na dziesięć przypadków dna dotyka mężczyzn w średnim wieku. Połowa tej grupy to mężczyźni z wrodzoną predyspozycją do tego schorzenia. Bóle reumatyczne można wyleczyć.

Po wielu latach napadowej manifestacji dny dochodzi do przewlekłego wielowarstwowego zapalenia dnawego, któremu towarzyszą problemy ze strony innych narządów, jak np. zapalenie i niewydolność nerek jako efekt wcześniejszej kamicy moczanowej, nadciśnienie tętnicze nerkowopochodne i niewydolność krążenia. Dlatego aby ochronić się przed takim zakończeniem sprawy musimy zacząć dbać o swoje ciało i psychikę; nie stresować się, adekwatnie się odżywiać i dużo ruszać.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.