Profesjonalne usługi reklamowe

Główne aspekty jakie możemy kształtować przez co wpływamy na wygląd firmy bądź jakiegoś produktu to Pr internetowy , Marketing internetowy , wpisy opiniotwórcze i pozycjonowanie. W następnej części postaram się przybliżyć te pojęcia i standardowe działania jakie musi podjąć agencja reklamowa

Kolejną częścią istotną w wyszukiwarkach są linki sponsorowane które pozwalają przy pomocy mechanizmów PCP czyli Pay per click który polega na płatności za kliknięcie (w link, banner), natomiast nie za jego wyświetlenie. Osoba reklamująca swoją firmę bądź usługi płaci za każdego użytkownika, który przejdzie do strony reklamodawcy za pomocą bannera. Co pozwala w szybki sposób znaleźć się na pierwszej stronie wyszukiwania.

ePR – rozpowszechnianie informacji w społeczności internetowej. Celem e-PR jest wpłynięcie na opinie internautów przekazu i wykreowanie dobrego wizerunku przedsiębiorstwa lub witryny w Internecie. Przyczynia się też do zwiększenia popularności, oglądalności witryny www.

Marketing wirusowy, zwany także viral marketing to działanie polegający na rozpowszechnieniu informacji w środowisku internautów, np. poprzez wykorzystanie poczty elektronicznej. Poprzez marketing wirusowy często promowane są działalności, które przy wykorzystaniu dobrego pomysłu zapewniają sobie samoistne rozpowszechnienie informacji.

Marketing zapachowy – to założenie marketingowa, polegająca na aromatyzowaniu pomieszczeń przedsiębiorstwa. Zapach powinien być przyjemny i starannie dobrany. Podstawowym zadaniem aromamarketingu jest wytworzenie przyjemnej, prozakupowej atmosfery w sklepie. Stosując marketing zapachowy, można wywierać wpływ na emocje potencjalnego klienta i wydłużać jego czas przebywania w firmie, a także przyczyniać się do podejmowania decyzji.

Comments are closed.