Moja strona w Sieci

Właścicielom małych przedsiębiorstw wciąż brakuje przekonania o konieczności istnienia w Sieci – własne witryny internetowe posiada jedynie 52 procent firm. A przecież to właśnie witryna www jest najlepszym i najtańszym elementem reklamy, biorąc m.in. pod uwagę czas w jakim ma możliwość dotarcia do odbiorcy oraz wygodę stosowania innych narzędzi.

Być może tak niski odsetek jest efektem obawy właścicieli przed “wchodzeniem” w zakres, na którym do tej pory nie poruszali się i potrzebą zaznajamiania się z nieznaną, trudną dla nich terminologią. Dlatego poniżej prezentujemy krótkie wyjaśnienie pewnych pojęć i podano szkicowo etapy postępowania.

Aby firma posiadała możliwość zaistnienia w Internecie konieczne są na wstępie 3 podstawowe elementy: domena, serwer oraz grafika strony internetowej. Domena internetowa to niepowtarzalna nazwa, pod jaką witryna będzie widoczna w Internecie. Powinna ona kojarzyć się z nazwą firmy lub rodzajem działalności, która będzie prowadzona. serwer to miejsce, w którym będą się znajdować wszystkie pliki witryny www. Dzięki niemu będzie ona widoczna, a poza tym będzie możliwe użytkowanie adresu e-mailowego w wybranej domenie.

Ostatnim elementem jest projekt graficzny strony internetowej. Należy zastanowić się nad wymaganiami firmy. Czy witryna internetowa ma być wizerunkowa, czy także sprzedażowa? Czy będzie miała często aktualizowaną treść? Jeśli firma nie jest duża, raczej nie potrzebuje ciągłej bieżącej aktualizacji treści, w zupełności wystarczająca będzie strona www w html. Jednak jeśli potrzebne są częste modyfikacje materiałów lub bardziej rozbudowana struktura, korzystniejsze będzie wdrożenie Systemu Zarządzania Treścią (CMS). Jeśli firma jest czysto handlowa, najlepiej uruchomić sklep internetowy.

Po uruchomieniu witryny firmowej należy zadbać o jej odpowiednią reklamę – warto pamiętać, że kampanie reklamowe w Internecie można prowadzić nawet przy niższych budżetach. Bardzo istotną kwestią jest odpowiednie pozycjonowanie strony www. Każdy z nas szukając towarów lub usług korzysta z wyszukiwarek. Warto więc postarać się, aby nasza strona www pojawiała się na interesujące nas frazy jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Comments are closed.