,Rozwiązać problemy ze spłatą

Jednak głównym problemem jest fakt, że ludzie niestety nie wiedzą jak postępować w sytuacji, gdy mają problemy ze spłatą zobowiązań.
Wyobraźmy sobie taką sytuację – wzięliśmy pożyczkę w banku, przez ponad rok solidnie ją spłacaliśmy. Niestety pojawiły się problemy finansowe a my nic nie wpłacaliśmy do banku licząc na to, że sytuacja w krótkim czasie się poprawi a bank… po prostu poczeka. Oczywiste jest natomiast , że bank nie poczeka.

Co się dzieje w sytuacji, gdy mimo wysyłanych monitów i wykonanych telefonów bank nie może skontaktować się z klientem?
To kredyt dla ciebie.
Pamiętajmy jednak, że windykator nie jest sądem ani komornikiem, dlatego jeśli od danej firmy usłyszymy jakieś groźby mamy prawo zgłosić taki fakt na policji lub u prokuratora.

W przypadku jakichkolwiek problemów finansowych powinniśmy jak najszybciej powiadomić o tym bank.
Pamiętajmy, że bank najprawdopodobniej będzie starał się znaleźć jakieś stosowne rozwiązanie, gdyż leży to również w jego interesie (np. może zawiesić spłatę rat na jakiś czas). Jeśli tego nie zrobimy nasze dane trafią do Biura Informacji Kredytowej (BIK) i w przyszłości będziemy mieć problemy z otrzymaniem jakiejkolwiek pożyczki!

Ludzie bardzo często w takich sytuacjach biorą następny dług , który jednak tylko chwilowo nam pomoże.
Będziemy mieć przecież jeszcze większe zobowiązania. Wyjątkiem jednak jest tzw. kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu zamienimy kilka kredytów na jeden, o długim okresie spłaty i niższych ratach .

Jeśli klient nie ureguluje zobowiązań bank już po kilku dniach zacznie wysyłać do niego monity, które kosztują 35 zł.
Jeśli nadal pozostaniemy bierni bank będzie się z nami kontaktować telefonicznie a my nie odbierając takich telefonów wcale się nie uchronimy przed obowiązkiem spłaty kredytu, co więcej będzie to najgorsze dla nas rozwiązanie.Sprawdz warto.

Comments are closed.