Nowa łazienka

Można też położyć specjalną masę renowacyjną bez zrywania starej posadzki. Miejsca narażone na kontakt z wodą, np. wokół wanny, kabiny czy przy umywalce należy pomalować masą z żywic syntetycznych. Najlepiej kilka powłoki w narożnikach ścian łazienki daje się zazwyczaj uszczelniające taśmy. Najlepiej dwie warstwy w narożnikach ścian łazienki daje się zazwyczaj uszczelniające taśmy.

By zyskać na czasie możemy wybrać inną technikę – suchy tynk czyli zamontowanie płyt gipsowo-kartonowych, płyt cementowo-włóknowych lub gipsowo-włóknowych. Przykleja się je do ścian, albo na specjalnym stelażu przykręconym do ściany łazienki.Po zerwaniu glazury, fachowiec zabiera się za podłogę łazienki. Na oczyszczoną i zagruntowaną kładzie masę samopoziomującą.

Wiele zależy od rozmiarów łazienki, ważne jest ile osób z niej korzysta. Nowa łazienka ma być nie tylko elegancka, ale dużo bardziej ergonomiczna i funkcjonalna od tej starej. Zanim nowe kafle zawisną, ściany łazienki powinny być pionowe, podłoga pozioma, a kąty proste.

Spękane fugi, obdrapana wanna, szarobure kafelki, nierówna podłoga, nadszedł czas na modernizację łazienki. To dość kosztowna i męczoąca dla domowników inwestycja. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę. Zanim przystąpimy do remontu ustalmy wydatki, by nie było niespodzianek i dokładnie zaprojektujmy naszą łazienkę.Standardowo remont to nie tylko skucie starych kafli czy wymiana urządzeń na nowe.

Często przerabiamy instalacje wodno- kanalizacyjne, zmieniamy miejsce armatury, wymieniamy wannę na brodzik, montujemy nowy grzejnik, budujemy nowe ścianki, np by ukryć pralkę, czy instalujemy nowe punkty oświetleniowe.Przeanalizujmy więc, czy dotychczasowe układ urządzeń jest odpowiednie. A może nic nie trzeba przestawiać. Remont zaczynamy od skucia z podłogi i ścian starych kafelków. Nieliczni decydują się na położenie nowych kafli na stare powierzchnie. Zazwyczaj powierzchnię nadające się do remontu są krzywe, a nawet znacznie odbiegają od przyjętych norm.

Comments are closed.