Blogi o ślubach – pomysł na dochodowe przedsięwzięcie ?

W sieci coraz więcej osób stara się zarobić. Ludzie próbują różnych metod zarabiania w sieci – poprzez sprzedawanie produktów innych, w sieciach reklamowych takich jak Google Adwords, oferując swoje usługi jak copywriting. Ostatnio jednak dużą popularnością cieszy się zarabianie na blogach. Na zachodzie znajdziemy wiele osób które mają pieniądze tylko i wyłącznie z pisania bloga. Na naszym podwórku również nie brakuje takich osób – w Polsce również da się coś takiego osiągnąć. O tym czy uda nam się zarobić czy nie w głównej mierze decyduje nisza którą wybierzemy. Czy w temacie wesela można stworzyć bloga który przynosić będzie duże dochody ?
Pomysł 1: Dostęp do dodatkowej treści
W Internecie niezwykle często poszukujemy poradników jak wyprawić udane wesele. To może być szansa dla naszego bloga ślubnego. Jeśli na blogu będziemy mieli dobre pomysły jak zorganizować ślub to mamy dużą szansę na zdobycie sporej ilości czytelników. Naturalnie za użytkownikiem idą pieniądze z reklam – stąd pierwsze wpływy do naszego budżetu. Jednak w tematyce pomysłów na organizację ślubu możemy pokombinować jeszcze inaczej – sprzedawać dostęp do naszych najlepszych pomysłów. Na rynku działa wiele przedsiębiorstw zajmujących się organizacją wesel. My zaś możemy nie tyle organizować wesele, co po prostu sprzedać ciekawy pomysł na organizację wesela !
Pomysł 2: Suknie ślubne
Czym byłby blog ślubny bez poruszenia tematyki mody ślubnej ? Kreacja panny młodej to bardzo ważny element każdego wesela – masa dziewczyn szuka sukienek w Internecie. To kolejna szansa. Jeżeli będziemy w stanie znaleźć firmę która szyje suknie na wesela, możemy pokusić się o nawiązanie współpracy. Nasz blog ślubny w takim przypadku będzie je reklamował – postaramy się zarobić na programie partnerskim. Pieniądze dostawać będziemy za polecenia, jest to trudnie zadanie, ale z pewnością gra jest warta świeczki.
Jak widać sieć może być źródłem dochodów nawet w takiej niszy jak blogi ślubne. Naturalnie poza tymi metodami na zarabianie pieniędzy jest mnóstwo innych. Tylko od naszej pomysłowości i konsekwencji zależy to czy uda nam się odnieść sukces.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.