Sanatorium nad morzem

Przygotowane przez lekarzy i rehabilitantów programy leczenia trwają od kilkunastu do kilkudziesięciu dni. Taka postac wypoczynku, prowadzona jest najczęściej w górach i nad morzem. Turnusy rehabilitacyjne nad morzem są formą aktywnej rehabilitacji, połączoną z elementami wypoczynku. W unikalnym morskim klimacie rehabilitacja wpływa wyjątkowo korzystnie. Program turnusu rehabilitacyjnego jest dostosowany do schorzeń pacjentów. Obejmuje on zabiegi rehabilitacyjne, zajęcia kulturalno-oświatowe jak i sportowo-rekreacyjne

Turystyka zdrowotna to dziedzina, która zaczyna rozwijać się w Polsce. Procesowi temu sprzyja fakt, iż Polacy coraz większą uwagę przywiązują od stanu zdrowia oraz wyglądu. Turystyka zdrowotna to turnusy rehabilitacyjne, turnusy sanatoryjne oraz zdrowotne. Podczas pobytów zdrowotnych, które oferują ośrodki rehabilitacyjno-wczasowe i sanatoria, opiekę nad kuracjuszami piastuje wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów, rehabilitacja prowadzona jest w nowoczesnych gabinetach, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt.

Ze względu na wypoczynek nad morzem sprzyja dobremu samopoczuciu. Spacery plażą i wdychanie morskiego aerozolu to naturalna inhalacja. Kąpiel w morskiej wodzie hartuje nasz organizm i działa jak najlepszy masaż. Turnus rehabilitacyjny nad morzem to zbawienie dla osób cierpiących na niedobór jodu.

Coraz więcej ludzi preferuje wyjazdy, które umożliwią im wypoczynek, połączony z rehabilitacją, regeneracją zdrowia oraz poprawą urody i kondycji. Hotele i ośrodki rehabilitacyjne prześcigają się w propozycjach przeznaczonych do takich klientów. Bardzo popularne są wczasy zdrowotne nad morzem oraz turnusy rehabilitacyjne nad morzem. Podczas kuracji wykorzystywane są walory naturalne środowiska takie jak klimat, solanki, borowina.
Wykorzystywanie walorów klimatu nadmorskiego oraz naturalnych złóż to dodatkowa forma rehabilitacji.

Turnus rehabilitacyjny nad morzem to nie tylko zabiegi rehabilitacyjne. Podczas turnusu sanatoryjnego nad morzem prowadzone są różnego rodzaju imprezy kulturalno-rozrywkowe oraz sportowe. Bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu podczas turnusu rehabilitacyjnego nad morzem jest uprawianie Nordic Walking na plaży. Nordic Walking to forma rekreacji polegająca na marszu ze specjalnymi kijami.

Comments are closed.