Pozycjonowanie Stron

PPC jest doskonałym narzędziem taktycznym, które świetnie nadaje się do błyskawicznych akcji promocyjnych, kampanii okolicznościowych, czy tematycznych.Reklama w google Dzięki możliwości szybkiego uruchomienia kampanii oraz modelowaniu haseł i fraz oraz wysokości “bidów” (maksymalna cena za kliknięcie) jest narzędziem bardzo elastycznym. Ważny aspekt to płatność za kliknięcie, czyli klient nie ponosi żadnego kosztu za wyświetlenie reklamy. A do tego internauci bardzo pozytywnie odbierają takie formy reklamowe ze względu na przyjazną, tekstową formę oraz wysoką wartość informacyjną

SEM Search Engine Marketing , czyli marketing w wyszukiwarkach lub marketing internetowy– ogół działań promocyjnych (kampanie linków sponsorowanych, pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW), które mają na celu uzyskanie jak najlepszych pozycji serwisu w (zarówno naturalnych, jak i płatnych) wynikach wyszukiwania, na wybrane słowa / frazy kluczowe wpisywane przez użytkowników w zapytaniu do wyszukiwarki.

Marketing w wyszukiwarkach jak na miarę opisuje następujące równianie SEM = SEO + PPC, gdzie SEO oznacza “Search Engine Optimisation” – w Polsce bardzo często używa się terminu “pozycjonowanie”, a PPC “Pay Per Click” czyli płatne za kliknięcie w link.

Mając własny biznes chcemy zarabiać na nim jak najwięcej, kluczem do sukcesu firmy jest w dzisiejszych czasach internet a dokładniej mówiąc strona internetowa w pewnym sensie wizytówka naszego biznesu ale również w wielu przypadkach jest to dodatkowy rynek sprzedaży. Sami wiecie nawet po swoich doświadczeniach że często ceny są mniejsze niż w stacjonarnych sklepach a to jest dosyć proste, są różne firmy jedne mają drożej inne taniej.

SEO jest procesem długofalowym, czasami pierwsze skutecznie optymalizacji będą widoczne po kilku tygodniach, czy miesiącach. Dużą niedogodnością jest brak jasnych standardów ze strony Google, co powoduje duże niejasności w temacie dozwolonych i skutecznych praktyk. Poważnym problemem są serwisy wykonane całkowicie w technologii Flash, która nie jest przyjazna wyszukiwarkom, a pozycjonowanie takich serwisów wymaga wielu dodatkowych zabiegów. Ważnym aspektem jest również wybór CMS ( Content Management System ), czyli programu do zarządzania treścią strony i jej aktualizacji. Warto inwestować w SEO, bo jak pokazują badania z rynku amerykańskiego Forbes “2009 Ad Effectiveness Study”(ang.), jest to najbardziej efektywny kanał e-marketingowy.

Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search engine optimization SEO; zwana także pozycjonowaniem, ang. Web Positioning) działania zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i wyrażeń kluczowych.

WEBSEO
Pozycjonowanie stron rozpoczęło się wraz z rozwojem pierwszych wyszukiwarek internetowych. Webmasterzy dążyli do tego, aby ich strona pojawiła się jako pierwsza w wynikach wyszukiwania dla danego zapytania. Początkowo nie było to trudne, gdyż wyniki w wyszukiwarkach opierały się na analizie słów kluczowych podanych przez autora w nagłówku strony. Później jednak, między innymi ze względu na łatwą manipulację słowami kluczowymi, wyszukiwarki zaczęły je ignorować, odwołując się bezpośrednio do treści strony.

Comments are closed.