Aromamarketing, neutralizacja zapachów

Są sklepy w których zapach nie powinien być używany , ponieważ działa to na niekorzyść zakupów . Często są to sklepy z ubraniami lub z żywnością . Nikt nie przepada za zapachem chińskich zabawek lub za zapachem ryby. Do tego właśnie celu wykorzystuje się pewien zabieg, który nazywa się neutralizacja zapachów Polega on na niczym innym jak na pozbyciu się drażliwych woni.

Sklepy z perfumami to doskonałe miejsce na wykorzystanie aromatyzacji czyli zabiegu mającego cel na roznoszeniu pewnej woni zapachów. Zazwyczaj są to bardzo delikatne zapachy, które uspokajają i pobudzają nasz umysł. Dzięki temu możesz czuć się przyjemnie a to sprzyja sprzedaży .

Aromamarketing jest dużą bronią w walce z niezdecydowanymi kupującymi . Osoby, które wchodzą do sklepu gdzie wydziela się ładny zapach, koniecznie chcą w nim zostać. Jak wiadomo, marketingowcy wykorzystują każdy zmysł do tego, aby przekazać atmosferę. Ładna kolorysty, przyjemna muzyka, więc dlaczego nie spróbować z wonią ?

Jak wchodzisz do zatłoczonego sklepu , w którym panuje szara kolorystyka i ponury klimat, nie ma tam nijakiej muzyki, to natychmiastowo tracisz zapał do zakupów . Co innego, gdy będziesz się w sklepie który ładnie pachnie. To właśnie jest aromamarketing dzięki zapachowi można zmusić klientów do zostania w sklepie jak najdłużej, a co za tym idzie?

Biuro do którego przyjmuje się klientów, powinno być w każdym calu dopracowane. Nie możemy pozwolić sobie na zły zapach , ponieważ byłby to marketingowy cios poniżej pasa. Węch jest ogromnie silnym zmysłem. Dlatego właśnie używa się aromamarketing czyli zabieg polegający na rozpyleniu przyjemnych zapachów w danym miejscu .

Do dopracowania zapachów w miejscach, jakie przeznaczone są jako przestrzeń zakupowa , stosuje się zabiegi, które wskazuje marketing zapachowy Jest to taki dział promocji, który świetnie zna zapachy i ich działanie na ludzi . Badacze udowodnili, że są zapachy które nas drażnią , ale także uspokajają i mobilizują do kupowania .

Comments are closed.