Wiosenny relaks w hotelu SPA Wodnik

Doskonały klimat o właściwościach leczniczych i mikroklimat lasów mieszanych wywiera bardzo korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Duża zawartość w powietrzu jodu, możliwość korzystania z inhalacji z naturalnego aerozolu wody morskiej oraz tonizujący wpływ bryz morskich sprawiają, że rehabilitacja, wypoczynek i rekreacja nad morzema prowadzone są tu przez cały rok.

Spacery brzegiem morza, zwłaszcza po sztormie, pozwolą uzupełnic niedobór jodu.
Jod jest niezbędnym pierwiastkiem potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Będąc nad morzem, warto jeść codziennie świeże ryby morskie. Zawierają one, oprócz wspomnianego już jodu, kwasy Omega 3 doskonale działające na organizm, w szczególności wspomagają mózg.

Wczasy nad morzem to również szereg zabiegów “odnowy biologicznej” Pływanie w morzu to masaż całego ciała, rozciąga i trenuje wszystkie mięśnie, pobudza krążenie i przyspiesza przemianę materii, ułatwiając oczyszczanie organizmu z toksyn. Dodatkowo kąpiel w słonej wodzie ma właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i antygrzybicze.

Majówka nad morzem sprzyja aktywnemu wypoczynkowi Zwolennikom tej formy spędzania czasu polecamy Nordic Walking na plaży.
Od kilku lat Nordic Walking jest z powodzeniem wprowadzany do programów rekreacyjno-rehabilitacyjnych ośrodków i klinik rehabilitacyjnych. Tradycyjne spacery i marsze wsparte kijkami i urozmaicone ćwiczeniami dają o wiele lepsze efekty zdrowotne i co warto podkreślić, ogromną satysfakcję.Ten dynamiczny spacer w zaskakującym tempie poprawia kondycję oraz wzmacnia praktycznie wszystkie grupy mięśniowe: brzuch, pośladki, klatkę piersiową, kończyny górne i dolne.

Spacer po gorącym piasku i kamieniach to naturalny peeling, który przyniesie zbawienną ulgę naszym stopom to najlepsza metoda na walkę z płaskostopiem.
Kąpiel w wodzie morskiej pobudza krążenie krwii,przyspiesza przemianę materii i usuwa toksyny z organizmu.Dobroczynne działanie morza to również szum fal uderzających o brzeg i odgłosy mew. Dzwięki te uspokajają, relaksują i odprężają.

Comments are closed.