elewacja jak ja wykonać?

Jeżeli dokładnie i starannie zrobimy nową elewację, a potem będziemy ją okresowo odświeżać , nasz dom uzyska nowe, estetyczne oblicze. Przecież nic nie cieszy właściciela bardziej niż śliczna i zadbana elewacja, która zwraca uwagę przechodniów i sąsiadów. Kamień dekoracyjny na naszych ścianach to naprawdę przyszłość.

Siatkę należy na trwałe połączyć z podłożem przy zastosowaniu wkrętów rozporowych na tyle długich żeby przykręcić siatkę w ścianie na trwałe. Kamień przyklejamy na siatce, albo na mrozoodporny klej, albo na zaprawę cementową z wapnem w płynie. Nasza elewacja z kamienia będzie nas cieszyć przez wiele, wiele lat bez konieczności przeprowadzania nowych remontów.

Trzeba tylko będzie pamiętać żeby ja oczyćić od czasu do czasu, żeby jej przywrócić świeży wygląd. Można kamień po ułożeniu dodatkowo zabezpieczyć razem z fugą impregnatem do kamienia, który wydobędzie kolor, zmniejszy znacznie nasiąkliwość fug i kamienia oraz nada elewacji leciutki połysk.

Trzeba przy tym pamiętać, że jeśli będziemy ściany ocieplać watą mineralną to w tym celu trzeba zastosować watę mineralną do technologii mokrej. Na watę lub styropian po ich przyklejeniu do elewacji najlepiej przykręcić siatkę metalową zgrzewaną taką jaką zaleca się do pogrzewanych podłóg o oczkach 5×5 cm lub 10×10 cm.

Podejmując decyzję o remoncie naszego domu trzeba zastanowić się co zrobić z jego elewacją. Często w momencie remontu staramy się docieplić nasz dom stosując do tego celu styropian albo watę mineralną. Warto żeby nasza elewacja prezentowała się okazale i była trwała, w tym celu możemy na nią zastosować kamień ozdobny wykonany z betonu.

Można też skorzystać z tego że są na rynku producenci, którzy proponują kolor kamienia pod indywidualne zamówienie wtedy możemy naprawdę pofantazjować i zmienić nasz dom, montując kamień elewacyjny, nie do poznania. Ponadto warto pamiętać, że dom obłożony kamieniem dużo zyskuje na wartości przy ewentulanej jego sprzedaży, a koszt takiej inwestycji wcale nie jest wysoki.

Comments are closed.