Drzwi Zewnętrzne

DRZWI STALOWE DELTA UNIWERSAL

Drzwi stalowe DELTA UNIVERSAL przeznaczone są do obiektów mieszkalnych, przemysłowych, biurowych, magazynowych itp. Ich montaż zalecany jest głównie do wewnątrz budynków. Można je również stosować na zewnątrz budynków, do pomieszczeń chłodnych, pod zadaszeniem. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem, atrakcyjną ceną oraz estetycznym wyglądem. Skrzydło grubości ~41mm zbudowane jest ze stalowej blachy ocynkowanej o grubości 0,5mm, pokryte laminatem PCV w kolorach drewnopodobnych, wypełnione styropianem samogasnącym oraz wyposażone w 2 atestowane zamki wpuszczane na wkładkę. Zamek podklamkowy DELTA DS5R klasy T i klasy 2 umożliwia zastosowanie tak szyldu podłużnego o rozstawie 72, jak i dowolnych szyldów dzielonych, również przelotowych. Ościeżnica wykonana jest z blachy stalowej w kolorze skrzydła. UWAGA ! Konstrukcja skrzydeł pozwala również montować je na istniejących ościeżnicach (zawias tradycyjny). Drzwi DELTA UNIVERSAL występują w wersji gładkiej lub tłoczonej o wzorze LONDYN i SŁONKO.
W opcji za dopłatą można zastosować próg dębowy z uszczelką oraz przeszklenia wzór LONDYN lub SŁONKO.

Drzwi do mieszkania lub domu są symbolem zamkniętej, prywatnej strefy. Z tego też powodu powinny być trwałe, solidne, ciepłe i szczelne.

Przeważnie stosuje się drzwi pełne. Jeśli drzwi wejściowe są przeszklone, to najczęściej w formie małych pól wypełnionych grubym szkłem o ograniczonej przejrzystości. Prefabrykaty używane do produkcji drzwi to: drewno, PCV, aluminium, rzadzko włókno szklane. W ramach jednej konstrukcji stosuje się łączenie różnych tworzyw. Wybór rodzajowy jest tak bogaty, że bez problemu znajdziemy drzwi spełniające nie tylko właściwe dla nas wymagania techniczne, ale także zaspokajające różnorodne gusta w sensie estetyki. Najrozsądniej, montować drzwi zewnętrzne, z atestem antywłamaniowym klasy C według polskiej normy i przynajmniej w 3 klasy według norm unijnych ENV. Można również wstawić drzwi wzmocnione, atestowane w 2 klasie wg. norm ENV. Do domów jednorodzinnych i budynków, proponujemy drzwi stalowe odporne na warunki atmosferyczne, obustronnie pokryte panelami ozdobnymi z płyt MDF. Najchętniej kupowane dzwi to Gerda z serii “20” o doskonałych parametrach izolacji termicznej. Drzwi tej firmy mają trzy regulowane zawiasy jak i co istotne mozliwość wymiany paneli w przypadku uszkodzenia.

W wielu poradnikach inwestora, np. ABC small businessu wstęp rozpoczyna się od wstawienia drzwi zewnętrznych mających za zadanie ochronę naszej przyszłej firmy czy domu przed intruzem. Naturalnie powinny być solidne wytrzymałościowo oraz bardzo dobrze osadzone w ościeżnicach. Kluczowym zadaniem jest też osłanianie przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i hałasem. Powinny więc być szczelne, sztywne kinematycznie, nienasiąkliwe, ocieplone i dźwiękochłonne.

Konstrukcja drzwi delta:
– Samogasnący styropian
– Stalowa blacha laminowana gr. 0.5mm
-Ożebrowanie stalowe
– Bolce antywyważeniowe
– Zamek
– Zawias trójdzielny lub tradycyjny

Comments are closed.