Czy powinno się zamawiać książki przez Internet?

Obecnie, w dobie Internetu, można zastanawiać się, czy ludzie ciągle jeszcze lubią czytać książki? Wydaje się bowiem, że większość młodych ludzi woli spędzać czas grając w gry czy też spotykając się ze znajomymi. Wydaje się toteż, że czytanie książek zostało odłożone na dalszy plan. Czy jest tak aczkolwiek w istocie?

Osoby, które patrzą na ten problem powierzchownie, mogą wywnioskować, że w istocie tak jest. Ci jednak, którzy ciekawią się nim w większym stopniu wiedzą, że nie jest to do końca zgodne z rzeczywistością.

– Obserwując rynek czytelniczy, a także chodząc do wielu księgarni mogę z całą pewnością wywnioskować, że młodzi ludzie coraz chętniej sięgają po książki, a księgarnia to miejsce, gdzie lubi zaglądać wiele młodych osób.- mówi pan Bartek, który interesuje się rynkiem czytelniczym, uwielbia czytać książki oraz mieszka w Krakowie.- Zresztą świadczy o tym chociażby fakt, że na rynku pojawia się coraz więcej książek skierowanych przede wszystkim do młodych ludzi. Przykładem może być chociażby saga “Zmierzch”, czy “Harry Potter”. Pojawia się też niesłychanie dużo książek dla dzieci. Zresztą akcja “Cała polska czyta dzieciom” świadczy o tym, iż coraz chętniej sięgamy po książki. Już niezmiernie młode osoby oswajane są z książkami, co potem przekłada się na ich dorosłe życie.

Można toteż z tego wywnioskować, że myślenie, iż młodzież w ogóle nie czyta książek jest nadzwyczaj stereotypowe. coraz częściej zmienia się także podejście nauczycieli języka polskiego do książek. Demonstrują oni nie tylko lektury, ale też inne książki, które mogłyby zaintrygować młodzież. Regularnie rozmawiają z młodzieżą, pytają co ich ciekawi i o jakich książkach chcieliby porozmawiać. Starają się także jak najwięcej takich książek zamieścić w programie nauczania i porozmawiać o nich z młodzieżą.

– Nadzwyczaj lubię czytać książki – wyjaśnia Magda, która mieszka w Poznaniu i uczy się w gimnazjum. – Ostatnimi czasy czytałam “Harrego Pottera”. Niezmiernie podoba mi się ta książka, a szczególnie ostatnia część. Myślę, że jest o wiele fajniejsza niż film. Częstokroć wymieniamy się z koleżankami między sobą swoimi ulubionymi książkami.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.