Sposób na zdrowe i piękne paznokcie.

Wiele kobiet wstydzi się swoich dłoni. Zniszczone, łamliwe paznokcie nie mogą być dobrą reklamą. Co gorsze, nie ma sposobu na zakamuflowanie zaniedbanych paznokci – nasze dłonie zawsze są widoczne. Nie pomogąmodne ostatnio kolorowe lakiery – szkodliwe związki chemiczne dodatkowo osłabią powierzchnię paznokcia. Zanim rozpoczniemy intensywną pielęgnację, powinno się poznać najczęstsze powody osłabienia naszych paznokci. Nie oszukujmy się – odchudzanie, kuracja antybiotykowa, stres nie oszczędzą naszych paznokci, skóry oraz włosów!
Strategie prawidłowej pielęgnacji to podstawowe informacje o zdrowiu, którymi należałoby dysponować. Jeśli szczególnie dbasz o paznokcie, śledź kosmetyczne i farmakologiczne nowinki dotyczące ich kondycji, źródłami takich newsów mogą być: nasza czytelnia internetowa, blog o zdrowiu, strony www o tematyce kosmetycznej. Poniżej prezentujemy kilka sposobów na zadbane paznokcie.

1. Stosuj delikatne zmywacze bezacetonowe, które dodatkowo natłuszczają powierzchnię paznokcia.
2. Zanim pomalujesz paznokcie na kolorowo, nigdy nie zapominaj o zastosowaniu bazy! W przeciwnym razie paznokcie zżółkną.
3. Od czasu do czasu wmasuj w paznokcie olejek rycynowy lub oliwę z oliwek i niewielką ilość soku z cytryny.
4. Po myciu i suszeniu rąk za pomocą automatycznego nawiewu, zawsze używaj natłuszczającego! Wklepuj go także w paznokcie.
5. Zamiast lakierów stosuj odżywki. W procesie odnowy odgrywają one różne role – odżywiają, przyśpieszają wzrost, zapobiegają rozdwajaniu, zniechęcają do obgryzania. Niejeden blog o zdrowiu zestawia efektywność specyfików do pielęgnacji paznokci. Zachęcamy do lektury!
6. Odchudzanie może być jedną z przyczyn osłabienia paznokci. Jeśli powodem łamliwych paznokci jest właśnie odchudzanie lub niewłaściwa dieta, konieczne są suplementy. Decyduj się na te zawierające skrzyp polny i biotynę. Warto obserwować blog o zdrowiu, który mieści fotograficzną dokumentację postępu we wzroście paznokci w okresie stosowania danego środka kosmetycznego lub farmakologicznego.

Ponadto, informacje o zdrowiu, jakie przekazuje nam nasz organizm, nierzadko „zapisane są” na płytce paznokcia. Wizyta u dermatologa może być okazją, by uzyskać informacje o zdrowiu naszych paznokci.

Comments are closed.