Yawara dobry sklep internetowy

Jak każdy wie, na świecie istnieje wiele sztuk walki, a każda z nich może się cieszyć długą historią oraz sporą rzeszą chętnych, którzy uczą się tego typu sztuk walki. Jedną z dobrze znanych takich dyscyplin jest Yawara – sposób walki z krótkim kijkiem, jaki jest doskonałym przyrządem do obrony.
Yawara cieszy się sporą grupą adeptów, ze względu na niepowtarzalny sposób walki. Powstanie tej metody mieszczą się w latach 40 dwudziestego wieku. Wtedy to pewien profesor opracował krótki, plastikowy kijek. Gdy go wykończył, to nazwał go dokładnie tak samo, jak się nazywa ten sposób walki. A miano to zaczerpnął z jednych z pierwszych japońskich sztuk walki wręcz.
Gdy powstał pierwszy taki kij, to na jego krańcach umieszczone były małe kolce, które miałaby zapobiec odebraniu tej broni podczas walki.
Yawara niema zastosowania tylko w sztukach walki, ale także u różnego rodzaju formacjach porządkowych, np. ochronie. W wielu państwach jest traktowana jako niebezpieczna broń, bowiem w rękach sprawnego „wojownika” jest niebezpiecznym narzędziem. Niemniej jednak jej popularność jest naprawdę bardzo duża. Wielu ludzi uczy się w tej technice, by następnie móc się umiejętnie bronić przed agresorem. Technik władania tym przedmiotem jest wiele. Każda jest równie skuteczna. Walka z tym narzędziem polega na tym, by zadawać ciosy w miejsca mocno unerwione oraz ukrwione. Można również uderzać w kości. Niemniej jednak taki kij można używać do obrony, gdzie jego dwoma końcami możemy blokować uderzenia przeciwnika, napastnika.

Comments are closed.